reklama

Situácia sa mierne zlepšuje, okres Trnava od pondelka konečne zmení v Covid automate čiernu farbu za bordovú

AKTUALIZOVANÉ

Okres Trnava sa pondelka 22. marca 2021 vymaní po dlhých týždňoch z najvyššieho IV. stupňa varovania (čierneho) do nižšieho III. stupňa (bordového). Vyplýva to z informácií, ktoré v utorok 16. marca zverejnilo Ministerstvo zdravotníctva SR.

V tomto týždni je v čiernej fáze 35 okresov, po novom ich bude už „len“ dvadsať. Bordovú farbu budú mať aj okolité okresy Hlohovec, Piešťany, Galanta a Pezinok, čierny zostáva okres Senica.

Celé Slovensko bude aj od 22. marca v štvrtom stupni varovania podľa celonárodných kritérií COVID AUTOMATU. Na úrovni regiónov sa 20 okresov dostalo do IV. stupňa varovania (čierneho), v III. stupni – bordovom bude 55 okresov a v II. stupni – červenom budú štyri okresy.


Covid automat platný od pondelka 22. marca 2021

Zdroj: MZ SR

Prechod do nižšieho III. stupňa varovania (bordového) v praxi znamená napríklad možnosť otvoriť za sprísnených podmienok niektoré obchodné prevádzky a služby, ubytovacie zariadenia bez stravovania a využívania spoločných priestorov, umožnenie individuálnych prehliadok v múzeách či galériách, možnosť konania bohuslužieb pre maximálne 1 osobu na 15 m2 s negatívnym testom či prezenčnú výučbu v materských školách, na 1. stupni ZŠ, špeciálnych školách pre maximálne 5 detí na učiteľa, ako aj pre koncové ročníky základných a stredných škôl.

Platnosť negatívneho testu zostáva 7 dní aj v III. stupni varovania, opustiť okres na výlet do prírody na základe prísnejších opatrení platných od 3. marca stále možné nebude až do odvolania.

V bordovom, červenom aj ružovom okrese nie je potrebný na výlet do prírody v rámci okresu negatívny test.

Covid automat sa riadi parametrami ako je počet pozitívnych prípadov, trend vývoja pozitivity, počty hospitalizácií a lokálna epidemiologická situácia.

Na Slovensku budú aj naďalej platiť prísne obmedzenia, pretože celková situácia je zostáva veľmi vážna, aj keď sa opatrne zlepšuje.

Zastupujúci minister zdravitníctva Eduard Heger na tlačovej konferencii v utorok večer uviedol, že zatváranie ekonomiky nebude potrebné, s dovetkom, že „na uvoľňovanie opatrení ešte nie je čas“.

Štátny tajomník MZ SR Peter Stachura pripomenul, že dôkazom zlepšujúcej sa situácie je aj klesajúca incidencia, teda počet nových zistených prípadov chorenia Covid-19. Podľa Stachuru klesajú prakticky všetky ukazovatele, nižší počet výjazdov k chorým pacientom hlásia aj zdravotné záchranné služby.

Naďalej však na Slovensku evidujeme veľmi vysoké počty úmrtí, ide o 70 až 90 ľudí denne.

Ulož ako PDF
Napísal 16. marca 2021 19:17. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.