reklama

Okres Trnava je od 1. novembra v červenej farbe, RÚVZ hlási v regióne nárast prípadov Covid – 19 až o 84 percent

Okres Trnava je v aktuálnom Covid automate zafarbený červenou farbou, ktorá označuje I. stupeň ohrozenia. V našom regióne došlo k nárastu prípadov ochorenia Covid – 19 o 84 percent.

Epidemiologická situácia v okresoch Trnava, Hlohovec a Pieťany podľa Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Trnave zodpovedá stupňu stanovenému Covid automatom, pričom v okresoch Trnava a Piešťany je zohľadnená vyššia zaočkovanosť populácie nad 50 rokov.

„V porovnaní s prechádzajúcim týždňom došlo k nárastu prípadov spolu vo všetkých okresoch o 84 percent. Najvyššia chorobnosť je vo vekových skupinách 10-14, 5-9 a 15-19 ročných osôb. Najčastehším miestom nákazy sú domácnosti, pracoviská a školské zariadenia. Neevidujeme epidemické výskyty väčšieho rozsahu,“ konštatuje RÚVZ Trnava v správe k 25. októbru, na základe ktorej platí zaradenie v Covid automate od 1. novembra 2021.

Na Slovensku je na počiatku novembra 24 okresov v čiernej farbe (3. stupeň) ohrozenia, 39 v bordovej (2. stupeň), 8 v červenej (1. stupeň) a osem okresov zostalo oranžových (ostražitosť). V stupni monitoring, označenom zelenou farbou, nie je žiadny okres na Slovensku.

V červených okresoch platí povnnosť nosenia respirátora v interiéri a rúška v exteriéri na hromadných podujatiach.

Školy – Prezenčná forma výučby, VŠ prezenčne s obmedzenou kapacitou.

Obchody, služby a nákupné centrá – maximálne 1 zákazník na 15 m2 predajnej plochy obchodu.

Reštaurácie – Otvorené s dodržaním podmienok pre jednotlivé protokoly. Vstup v režime OTP, v interiéri 4 osoby pri jednom stole alebo osoby z jednej domácnosti, 2 metre rozostupy medzi stolmi, terasy bez obmedzení.

Múzeá, galérie, výstavné siene a knižnice – Povolené s podmienkou dodržania maximálneho počtu osôb pre jednotlivé protokoly.

Fitnes centrá, ubytovacie zariadenia, bazény – v režime OTP

Hromadné podujatia, sobáše, kary, bohoslužby… sú povolené s podmienkou dodržania kapacity pre jednotlivé protokoly.

Ulož ako PDF
Napísal 2. novembra 2021 7:19. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.