reklama

Okres Trnava prejde od 28. júna do zelenej farby, uvoľnia sa viaceré obmedzenia

Vláda SR na svojom zasadnutí v stredu 23. júna schválila Covid Automat a rozdelenie okresov podľa aktuálnej rizikovosti v období od 28. júna do 4. júla 2021. Okres Trnava po štyroch týždňoch v oranžovej farbe preskočí žltú a prejde rovno do zelenej farby, ktorá značí stupeň monitoring. V praxi sa tým uvoľnia niektoré opatrenia, zvýši sa kapacita podujatí a na mnohých miestach nebudú platiť nijaké obmedzenia.

Od budúceho pondelka 28. júna 2021 bude podľa Covid Automatu v druhom stupni (oranžový) ostražitosti šesť okresov. V prvom stupni ostražitosti (žltý) ich bude 46. V stupni monitoring (zelený) bude 27 okresov.

Žiaden okres na Slovensku nebude v budúcom týždni v čerevenej farbe.


Zaradenie okresov v Covid Automate od 28. júna do 4. júla 2021

Zdroj: MZ SR

Aj v zelenej farbe je povinné nosenie rúška v interiéri, v spoločných priestoroch a na hromadných podujatiach aj v exteriéri.

Stupeň monitoringu označený zelenou farbou pre reštaurácie a kaviarne znamená, že nebudú platiť nijaké obmedzenia.

Hromadné podujatia sú povolené s kapacitou na sedenie do 75% a kapacitou na státie do 50% (interiér max. 500 osôb, exteriér max. 1000 osôb).

Bazény a plavárne sú bez obmedzení, wellness, aquaparky a kúpele sú povolené s dodržaním podmienky max. 50% kapacity na 1 sektor resp. maximálny počet osôb do 1000.

Ubytovanie v hoteloch a penziónoch nie je obmedzené.

Vo fitness centrách platí podmienka dodržania maximálneho počtu 50 osôb alebo 15 m2 na osobu.

Galérie, múzeá, knižnice a výstavy sú otvorené bez obmedzení.

Športové súťaže sa konajú podľa športového semaforu a pre divákov platia pravidlá hromadných podujatí.

Svadobné hostiny, kary, oslavy, večierky a podobné podujatia v prevádzkach spoločného stravovania môžu byť usporiadané s dodržaním kapacitných podmienok.

Na bohuslužbách môže byť kapacita na státie naplnená na maximálne 50%, na sedenie v interiéri aj exteriéri na 75 percent do 1000 osôb v exteriéri, do 500 v interiéri.

Návštevy v nemocniciach, ZSS a väzniciach sú bez obmedzení.

Ulož ako PDF
Napísal 23. júna 2021 12:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.