reklama

Po Veľkej noci sa v Trnave otvoria škôlky a prvý stupeň základných škôl

Mesto Trnava ako zriaďovateľ otvára od utorka 6. apríla materské školy a od stredy 7. apríla 2021 aj prvý stupeň základných škôl. Tie boli doteraz otvorené len pre deti rodičov z kritickej infraštruktúry a tých, ktorým ich povolanie neumožňovalo prácu z domu.

“Na návrat dieťaťa do školy, resp. škôlky je potrebný certifikát s negatívnym výsledkom testu na koronavírus jedného zákonného zástupcu, ktorý nebude starší viac než sedem dní,” upozorňuje mestská samospráva.

Otestovať sa bude možné počas veľkonočného víkendu 3. a 4. apríla v mestských odberových miestach, prípadne počas týždňa v mobilných odberových miestach zriadených štátom.

„Pri výskyte ochorenia v triede bude v prípade záujmu možnosť pretestovať žiakov 3. a 4. ročníkov kloktacimi testami. Potrebný bude súhlas zákonného zástupcu, výsledok bude známy do 72 hodín,” uviedol vedúci odboru školstva, mládeže a športu Mestského úradu v Trnave Michal Špernoga.

Ilustračné foto

Prezenčná forma výučby na 2. stupni ZŠ bude obnovená až po povolení zo strany zodpovedných štátnych orgánov, resp. podľa celoštátneho COVID automatu alebo príslušných orgánov.

Žiaci piateho až deviateho ročníka zatiaľ pokračujú v dištančnom vzdelávaní.

Mesto Trnava upozorňuje, že rodičia detí, ktoré do škôl nenastúpia, strácajú nárok na čerpanie pandemickej OČR.

Žiaci zároveň musia byť z vyučovania riadne ospravedlnení. Dištančné vzdelávanie nebude naďalej zabezpečované online vzdelávaním, ale len zasielaním materiálov a úloh.

Ulož ako PDF
Napísal 1. apríla 2021 7:32. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.