reklama

Cez víkend sa v troch centrách trnavskej župy zaočkovalo vyše 9-tisíc ľudí

V troch veľkokapacitných očkovacích centrách Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) v Dunajskej Strede, Skalici a Trnave podali počas víkendu 10. a 11. apríla 2021 vakcínu viac ako deväťtisíc záujemcom o očkovanie.

Počas uplynulého víkendu otvorila župa všetky tri očkovacie centrá. Vakcínu dostalo celkom 9328 ľudí. Prvú dávku vakcíny od spoločnosti AstraZeneca podali v Dunajskej Strede 3047 záujemcom, v Skalici 1859 a v Trnave 4422 ľuďom.

Päťsto z nich tvorili obyvatelia Trnavského kraja s ťažkým zdravotným postihnutím alebo zdravotnými diagnózami, ktorí sa prihlásili prostredníctvom registračného formulára na stránke cakarentt.sk.

Ilustračné foto: TTSK

Od 20. februára 2021 župa zaočkovala v Trnave, Skalici a Dunajskej Strede spolu už vyše 41 – tisíc ľudí.

“Vďaka za celovíkendovú makačku kolegyne, kolegovia, zdravotníci, brigádnici, lekári… Vďaka za trpezlivosť vám, pacientky a pacienti, ktorí ste využili možnosť vakcinácie. Vakcínu dostal každý, kto bol objednaný a prišiel. Vďaka do Dunajskej stredy, Skalice aj Trnavy,” poznamenal trnavský župan Jozef Viskupič.

Pre zachovanie plynulosti chodu očkovacích centier župa prosí ľudí, aby na očkovanie neprichádzali s časovým predstihom. Spomedzi viacerých doručených SMS správ je platný termín a čas uvedený v tej najčerstvejšej. Zároveň je potrebné dodržiavať pokyny organizátorov a policajtov na mieste.

Od nedele 11. apríla 2021 sa na očkovanie môžu hlásiť aj ľudia starší ako 45 rokov, použiť môžu formulár na stránke vakcinacia.nczisk.sk/registracia.

Ulož ako PDF
Napísal 12. apríla 2021 7:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.