reklama

Cez víkend zaočkovali v troch župných centrách 8700 ľudí, o týždeň by mali prekročiť hranicu 30-tisíc podaných vakcín

V troch veľkokapacitných očkovacích centrách zriaďovaných Trnavským samosprávnym krajom sa očkovalo proti ochoreniu Covid-19 aj počas uplynulého víkendu (20.-21.marca 2021). Prvá dávka vakcíny od firmy AstraZeneca bola podaná ďalším 8702 ľuďom. V Dunajskej Strede bolo vykonaných 2860, v Skalici 1870 a v Trnave 3972 vakcinácií. Za päť očkovacích víkendov župa zorganizovala očkovanie spolu už takmer pre 27 500 záujemcov.

„Máme za sebou ďalší úspešný víkend. Zaočkovali sme ďalších takmer 8700 ľudí, čo tvorí zhruba tretinu celkového počtu zaočkovaných v troch župných veľkokapacitných očkovacích centrách. V závislosti od počtu dostupných vakcín chceme v tomto rastúcom trende pokračovať. Preto sme s ponukou na spoluprácu oslovili všetky okresné mestá. Na stredajšom stretnutí som primátorov informoval o doterajšom priebehu očkovania a o plánoch na zriadenie ďalších očkovacích centier,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

V sobotu si očkovacie centrum na Strednej zdravotníckej škole v Trnave v sprievode župana prezreli primátor Galanty Peter Paška, primátor Hlohovca Miroslav Kollár a primátor Piešťan Peter Jančovič.


FOTO: TTSK

O niekoľko týždňov sa začne druhá zo štyroch fáz krajskej očkovacej stratégie. V rámci nej chce župa doteraz zaočkovaným podať druhú dávku vakcíny od spoločnosti AstraZeneca a zároveň zachovať počet novo očkovaných ľudí.

Navyše župa očakáva, že čoskoro budú dostupné aj ďalšie vakcíny vhodné na očkovanie vo veľkokapacitných očkovacích centrách, napríklad tie z konzorcia Johnson & Johnson.

Župan Viskupič vo veľkokapacitnom centre v Trnave cez víkend privítal aj podpredsedu vlády SR, ministra financií a zastupujúceho ministra zdravotníctva Eduarda Hegera a štátnu tajomníčku Ministerstva zdravotníctva SR Janu Ježíkovú.

Diskutovali aj o možnostiach, ako vylepšiť nový prihlasovací formulár, či manažment zoznamu prihlásených na očkovanie, za ktoré zodpovedá Národné centrum zdravotníckych informácií.

„Opakovane sa stáva, že ľuďom sa presúvajú termíny očkovania, respektíve, že rovnaký čas očkovania je určený viacerým ľuďom. To dočasne spomaľuje chod očkovacích centier. Napriek tomu sa neustále snažíme zvyšovať priepustnosť centier a tým znižovať čakacie doby. V tejto súvislosti ďakujem organizátorom a policajtom, ktorí nám pomáhajú priamo na mieste,“ doplnil župan Viskupič.

Záujemcovia o očkovanie sa prihlasujú cez centrálny prihlasovací systém. Župa im odporúča dostaviť sa na očkovanie len niekoľko minút pred časom uvedeným v potvrdzujúcej SMS správe. Skorší príchod môže spôsobiť, že budú zbytočne čakať.

Informácie o očkovaní a mapy očkovacích centier trnavskej župy sú dostupné aj na špeciálnej stránke https://zdravazupa.sk/korona/#ockovanie.

Ulož ako PDF
Napísal 22. marca 2021 7:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.