reklama

V Trnave cez víkend zaočkovali viac ako štyritisíc ľudí

Vo veľkokapacitných očkovacích centrách trnavskej župy sa cez víkend 24. a 25. apríla 2021 premiérovo podávala druhá dávka vakcíny AstraZeneca. Dostali ju učitelia, ktorí boli po prvýkrát zaočkovaní vo Fakultnej nemocnici Trnava pred desiatimi týždňami.

Župa zároveň pokračovala aj v očkovaní nových záujemcov. Celkovo bolo cez víkend podaných 6424 vakcín, z toho 2134 v Dunajskej Strede a 4290 v Trnave.

Od spustenia očkovania Trnavský samosprávny kraj v troch svojich očkovacích centrách podal vakcínu takmer 55 – tisíc ľuďom.

„Rýchlosť očkovania sme prispôsobili počtu dostupných vakcín, a tak sme tento víkend očkovali v dvoch z troch župných centier, a to v Dunajskej Strede a Trnave. Teším sa, že sme už začali preočkovávať ľudí, teda podávať im druhú dávku. Tento fakt považujem za dôležitý míľnik v boji s pandémiou. Zároveň dúfam, že zásoby vakcín budú čoraz väčšie,“ podčiarkol trnavský župan Jozef Viskupič.


Očkovacie centrum v trnavskej zdravotnej škole

Ilustračné foto: trnava-live.sk / Patrik Pokorný

Očkovanie druhou dávkou vakcíny od AstraZeneca odporúča Ministerstvo zdravotníctva SR po 10 až 12 týždňoch.

Národné centrum zdravotníckych informácií pozýva ľudí na preočkovanie automaticky. V SMS správe býva uvedený termín a miesto očkovania, ktoré je zhodné s miestom prvého očkovania, respektíve je v najbližšom očkovacom centre k miestu bydliska.

Informácie o očkovaní, ako aj mapy očkovacích centier trnavskej župy sú dostupné na špeciálnej stránke zdravazupa.sk/korona/#ockovanie.

Na Slovensku bolo k 24. aprílu 2021 zaočkovaných viac ako 1,4 milióna ľudí, z nich viac ako milión dostalo prvú dávku a cez 400-tisíc obyvateľov je zaočkovaných aj druhou dávkou.

Ulož ako PDF
Napísal 26. apríla 2021 7:31. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.