reklama

V kaštieľskom parku v Dolnej Krupej sa v júni uskutoční spoločné cvičenie nadšencov pre Nordic Walking

Veľmi populárne cvičenie Nordic Walking (nazývané tiež severská chôdza) už natrvalo preniklo a neustále preniká do všetkých oblastí a regiónov Slovenska – táto na prvý pohľad jednoduchá športová aktivita sa už trvalo zakoreňuje medzi rôzne skupiny obyvateľstva a osoby „s paličkami“ môžeme stretnúť fakticky v každom parku alebo lesnom chodníku.

Je tomu tak aj v trnavskom regióne, kde sa už objavilo viacero tradičných formálnych aj neformálnych skupín walkerov – aj mnoho nadšencov v Trnave a v regióne Trnavy sa už intenzívne venuje chôdzi s paličkami – a práve pre nich všetkých je určené spoločné cvičenie Nordic Walking, ktoré sa bude konať v kaštieľskom parku v Dolnej Krupej v sobotu 19. júna 2021 od 16:00 hodine.

Toto cvičenie je určené pre širokú verejnosť a vstup na podujatie je voľný – nie sú požadované žiadne predchádzajúce skúsenosti ani telesná kondícia účastníkov.

Do organizácie podujatia sa zapojilo viacero príbuzných subjektov – obec Dolná Krupá, bežecký klub Dolná Krupá, – športový klub SSC Spartak Trnava a FB komunita walkerov Nordic Walking v Trnave.

Kaštieľsky park v Dolnej Krupej nebol pre cvičenie vybraný náhodou – umiestnením, polohou, množstvo chodníkov, rozlohou, prevýšením, povrchom chodníkov, rastlinstvom ako aj dopravnou dostupnosťou a podmienkami na parkovanie sa jedná o priestor mimoriadne vhodný práve pre severskú chôdzu.

Záštitu nad podujatím prevzala prezidentka SNWA, pani Lucia Okoličányová, ktorá bude cvičenie aj osobne viesť.

Okrem Lucie sa cvičencom budú venovať aj ďalší certifikovaní inštruktori SNWA: Marta Szabóová, Libuša Hládeková, Hanka Dobrocká, Róbert Kormaňák a Mária Danková.

Navyše ja na cvičení potvrdená aj účasť výbornej trénerky Tanye Khodakovskej z Ukrajiny, ktorá sa špecializuje na rôzne pohybové a aeróbne cvičenia s palicami Nordic Walking.

Organizátori sú presvedčení, že program podujatia bude naozaj bohatý a atraktívny – pre záujemcov, ktorí nemajú žiadne skúsenosti so severskou chôdzou budú k dispozícii na zapožičanie aj palice Nordic Walking.

Okrem tohto „jarného“ podujatia organizátori pripravujú aj jesenný turnus, ktorý je plánovaný v rovnakom formáte na sobotu 9. októbra 2021.

Bližšie informácie k podujatiu sa nachádzajú na FB (link tu), kde sú priebežne aktualizované.

Organizátori ďakujú Slovenskému národnému múzeu ako vlastníkovi kaštieľa v Dolnej Krupej za láskavý súhlas s konaním podujatia v ich kaštieľskom parku.

Na záver vyjadrujú želanie, aby sa všetkým účastníkom spoločne podarilo premeniť Dolnú Krupú 19. júna na „hlavné mesto Nordic Walking“ na Slovensku.

Ulož ako PDF
Napísal 9. mája 2021 11:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.