reklama

Dolaďovacie tréningy Slovenskej asociácie nordic walkingu odštartujú v areáli kaštieľa a historického parku v Dolnej Krupej

Slovenská asociácia nordic walking (SNWA) sa rozhodla v roku 2022 zorganizovať sériu dolaďovacích tréningov v najkrajších lokalitách hradov a zámkov celého Slovenska. Podujatie dostalo pomenovanie Nordic Walking History Tour 2022 a je doňho zahrnutých deväť vytypovaných lokalít, ktoré okrem historickej hodnoty disponujú aj výborným exteriérom a terénom pre cvičenie nordic walking. V trnavskom regióne vybrali areál kaštieľa a historického parku v Dolnej Krupej.

Slovenská asociácia nordic walking pôsobí na Slovensku už mnoho rokov a za ten čas vyškolila veľa certifikovaných inštruktorov, inštruktoriek a športových nadšencov vo všetkých regiónoch Slovenska.

Asociácia systematicky vytvára priestor na stretávanie svojich inštruktorov, ale aj všetkých nadšencov severskej chôdze formou rôznych verejných podujatí a cvičení.

V roku 2022 sa asociácia rozhodla zorganizovať sériu dolaďovacích tréningov v najkrajších lokalitách hradov a zámkov celého Slovenska. Podujatie – teda vlastne séria podujatí – dostalo pomenovanie Nordic Walking History Tour 2022 a je doň zahrnutých deväť vybraných lokalít, ktoré okrem historickej hodnoty disponujú aj výborným exteriérom a terénom na cvičenie nordic walking.

Ilustračné foto

„Tento rok sme vybrali hrady Devín a Trenčín, zámky v Budatíne, Haliči, kaštiele v Dolnej Krupej, Topoľčiankach, Strážkach a v Trebišove. Sériu dopĺňame cvičením v nádhernom areáli vodného mlyna v Kolárove. Máme ambíciu spojiť cvičenie s poznávaním krás našej krajiny – vo väčšine prípadov chceme cvičenie prepojiť s historickým výkladom, resp. s prehliadkou danej lokality,“ priblížila zámer Lucia Okoličányová, prezidentka SNWA.

Na jednotlivé podujatia je potrebné sa registrovať cez webovú stránku asociácie www.snwa.sk. Séria cvičení sa začne v kaštieľskom parku v Dolnej Krupej v okrese Trnava v sobotu 26. marca 2022 o 9.00 hod. dopoludnia.

Hoci „dolaďovačky“ sú primárne určené pre skúsených walkerov, ktorí sa už tomuto športu venujú a poznajú základné zásady a princípy severskej chôdze, organizátori radi privítajú na Nordic Walking History Tour 2022 aj úplných začiatočníkov, ktorým budú na mieste zapožičané špeciálne palice a poskytnuté úvodné zaškolenie.

Bližšie informácie nájdete na snwa.sk/podujatia/kategoria/doladovacka-tulacka-s-prezidentkou.

Ulož ako PDF
Napísal 6. marca 2022 14:43. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.