reklama

Dolaďovacie tréningy Slovenskej asociácie nordic walkingu odštartujú v areáli kaštieľa a historického parku v Dolnej Krupej

Slovenská asociácia nordic walking (SNWA) sa rozhodla v roku 2022 zorganizovať sériu dolaďovacích tréningov v najkrajších lokalitách hradov a zámkov celého Slovenska. Podujatie dostalo pomenovanie Nordic Walking History Tour 2022 a je doňho zahrnutých deväť vytypovaných lokalít, ktoré okrem historickej hodnoty disponujú aj výborným exteriérom a terénom pre cvičenie nordic walking. V trnavskom regióne vybrali areál kaštieľa a historického parku v Dolnej Krupej.

Slovenská asociácia nordic walking pôsobí na Slovensku už mnoho rokov a za ten čas vyškolila veľa certifikovaných inštruktorov, inštruktoriek a športových nadšencov vo všetkých regiónoch Slovenska.

Asociácia systematicky vytvára priestor na stretávanie svojich inštruktorov, ale aj všetkých nadšencov severskej chôdze formou rôznych verejných podujatí a cvičení.

V roku 2022 sa asociácia rozhodla zorganizovať sériu dolaďovacích tréningov v najkrajších lokalitách hradov a zámkov celého Slovenska. Podujatie – teda vlastne séria podujatí – dostalo pomenovanie Nordic Walking History Tour 2022 a je doň zahrnutých deväť vybraných lokalít, ktoré okrem historickej hodnoty disponujú aj výborným exteriérom a terénom na cvičenie nordic walking.

Ilustračné foto

„Tento rok sme vybrali hrady Devín a Trenčín, zámky v Budatíne, Haliči, kaštiele v Dolnej Krupej, Topoľčiankach, Strážkach a v Trebišove. Sériu dopĺňame cvičením v nádhernom areáli vodného mlyna v Kolárove. Máme ambíciu spojiť cvičenie s poznávaním krás našej krajiny – vo väčšine prípadov chceme cvičenie prepojiť s historickým výkladom, resp. s prehliadkou danej lokality,“ priblížila zámer Lucia Okoličányová, prezidentka SNWA.

Na jednotlivé podujatia je potrebné sa registrovať cez webovú stránku asociácie www.snwa.sk. Séria cvičení sa začne v kaštieľskom parku v Dolnej Krupej v okrese Trnava v sobotu 26. marca 2022 o 9.00 hod. dopoludnia.

Hoci „dolaďovačky“ sú primárne určené pre skúsených walkerov, ktorí sa už tomuto športu venujú a poznajú základné zásady a princípy severskej chôdze, organizátori radi privítajú na Nordic Walking History Tour 2022 aj úplných začiatočníkov, ktorým budú na mieste zapožičané špeciálne palice a poskytnuté úvodné zaškolenie.

Bližšie informácie nájdete na snwa.sk/podujatia/kategoria/doladovacka-tulacka-s-prezidentkou.

Ulož ako PDF
Napísal 6. marca 2022 14:43. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.