reklama

Registrácia 1. ročníka nočného behu v historickom areáli kaštieľa v Dolnej Krupej je spustená

Aj keď termín premiérového ročníka podujatia Night Run Apimed v Dolnej Krupej je stanovený na 3. augusta 2018, organizátori už teraz denne pracujú na prípravách tejto športovej akcie. „Krása a jedinečnosť kaštieľskeho parku nám nedá nevyužiť jeho potenciál k podujatiu, akým je nočný beh,“ hovorí autor myšlienky Drahomír Horváth.

Prihlasovanie na 1. ročník Night Run Apimed je spustené prostredníctvom webovej stránky www.nightrundolnakrupa.sk.

„Na bežecký pelotón čaká 5 – kilometrová trasa, o jej nasvietenie sa postará 300 solárnych lámp. Ďalšie reflektory budú počas nočného podujatia osvetľovať najkrajšie časti a dominanty parku,“ priblížil D. Horváth.


Nočný beh odštartuje 3. augusta 2019

Trasa so štartom a cieľom na futbalovom ihrisku je vytýčená v areáli parku s tromi okruhmi. Night Run Apimed má okrem športovej stránky za cieľ ukázať krásy a potenciál Dolnej Krupej.

Ako ďalej prezradil Drahomír Horváth, o spríjemnenie športového zážitku sa postará živá hudba. Pred kaštieľom budú znieť skladby Ludviga van Beethovena, ktorý istý čas prebýval v kaštieli. Pri sekvoji sa o spestrenie postará ľudová hudba Picúchovci pod vedením umeleckého vedúceho pána Ivana Heráka.

Organizáciu pretekov budú zabezpečovať desiatky dobrovoľníkov.

O bezpečnosť pretekov sa postarajú dobrovoľní hasiči z Dolnej Krupej a Trstína, zdravotníci z Trnavy a policajná jednotka OO PZ Trstín.

„Dúfame, že sa nám podarí vytvoriť také športové podujatie, ktoré sa stane tradíciou a jeho účastníci sa k nám opäť radi vrátia,“ uzavrel organizátor Night Run Apimed.

MAPA PRETEKOV – NIGHT RUN APIMED 2019


Obrázok sa po kliknutí zväčší

Ulož ako PDF
Napísal 19. mája 2019 18:40. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.