reklama

Rodinno-fantazijný Lestival sa po dvoch rokoch vracia. Rozprávkové bytosti ožijú v kaštieľskom parku aj Promenáde

Po dvoch rokoch opäť ožijú bytosti z rozprávok Pavla Dobšinského a slovanskej mytológie. Tretí ročník Lestivalu (26. júna a 27. júna 2021) sa bude niesť v znamení vody a kraľovať mu bude riečna panna v špeciálnom akváriu.

Jedinečný rodinno-fantazijný festival prichádza s novinkami, a to aj napriek neľahkej situácii, ktorej sa organizátori museli prispôsobiť. Namiesto jedného dvojdňového podujatia prinášajú dve menšie. Kapacita jedného festivalu je tisíc ľudí. V roku 2019 pritom do ríše fantázie vstúpilo viac ako 12-tisíc dobrodruhov.

Lestival zostáva verný svojmu domovskému miestu, ktorým je historický park pri Kaštieli v Dolnej Krupej. V sobotu 26. júna sa opäť zmení na miesto, kde je dovolené snívať.

V nedeľu 27. júna sa do šiat z rozprávkového hodvábu odeje trnavský Bernolákov sad, známy ako Promenáda.

„Tento rok bude špeciálny. Cítime, že sa už potrebujeme nadýchnuť a doslova sa nechať unášať na vlnách fantázie. Tohtoročný Lestival sme preto štylizovali v znamení vody,“ približuje organizátorka festivalu Nikola Gergely.

FOTO: Martin Kopec

Hlavným lákadlom tretieho ročníka bude najväčšie prenosné akvárium s riečnou pannou, ktorá z hlbín slovanských riek dopláva na obe lestivalové miesta.

„Akvárium bolo vyrobené špeciálne pre nás. S rozmermi 2,3 x 0,9 x 1 meter, dvomi kubíkmi vody a s riečnou pannou pohltí malých i veľkých návštevníkov a prenesie ich do detských čias. Akvárium odhalí a následne pokrstí popredný slovenský mím Miro Kasprzyk, ktorý už niekoľko rokov organizuje medzinárodný festival pantomímy a pohybových divadiel,“ hovorí riaditeľka Lestivalu.

Nebude to však jediná novinka, na ktorej lestivalový tím pracoval. „Naše šikovné krajčírky pripravujú nové kostýmy pre bytosti z Dobšinského rozprávok. Niektoré z nich budú doslova neprehliadnuteľné vďaka chodúľom. Po prvý raz majú návštevníci možnosť na Lestivale v Dolnej Krupej aj prespať,“ dopĺňa Gergely.

Program oboch dní spestrí aspoň jedno hudobné vystúpenie a množstvo sprievodných akcií. Deti sa môžu tešiť na divadielka a z úst známych hercov si vypočujú rozprávku. Po workshopoch si môžu zasnívať priamo medzi stromami. Nebudú chýbať ani stánky s občerstvením a handmade zóna.

„Lestival v trnavskej Promenáde doplní navyše aj eko zóna s prezentáciou organizácií a aktivistov, ktorí sa venujú ekológii. Pozornému oku určite neunikne snehový kopec. Presne v duchu nášho motta – uvidíte, čo ste ešte nevideli, ktoré nás sprevádza už po tretí rok,“ uzatvára organizátorka Lestivalu.

Podujatia otvorí slávnostný úvod o 10.00 hod. V mäkkej tráve sa roztancujú „víly“ z trnavského štúdia tanca a pohybu Alegria v sprievode včielok a pestrofarebných motýľov. Prvých sto návštevníkov odmienia sladkými ružičkami z domácej perníkovej pekárne. Oba parky stíchnu o 18.00 hod.

(ts)

Ulož ako PDF
Napísal 27. mája 2021 9:24. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.