reklama

Na pretekoch Trnava Tour sa cez víkend predstaví stovka cyklistov

Slovenský pohár mužov a juniorov na ceste bude prvý júnový víkend pokračovať v okolí Trnavy etapovými pretekmi TRNAVA TOUR. Pre elitných a juniorských cyklistov to bude posledná domáca previerka pred nastávajúcimi majstrovstvami SR v cestnej cyklistike.

Po minuloročnej prestávke kvôli svetovej pandémii sa už tento víkend budú konať jediné domáce etapové preteky pre spojenú kategóriu mužov a juniorov. Mladí pretekári si môžu otestovať sily v balíku skúsených jazdcov.

Cyklisti sa počas víkendu 5. – 6. júna 2021 popasujú s troma etapami.

Preteky odštartujú tradičným „suchovským“ okruhom v sobotu o 11:00 hodine.

Trať povedie zo Suchej nad Parno cez Košolnú, Dlhú, Dolných Orešan, Horných Orešan naspäť do Suchej nad Parnou. Okruh absolvujú celkovo päťkrát, celková dĺžka je 115 kilometrov. Predpokladaný príchod do cieľa je o 13:30 hodine.

Poobede od 17:00 ich čaká časovkársky boj proti chronometru so štartom a cieľom neďaleko priemyselného areálu vo Voderadoch. Ešte predtým si na tejto trati otestujú svoje časovkárske tempo mládežnícke kategórie cyklistov.

V nedeľu sú na programe „červenokamenské“ okruhy so štartom a cieľom v Dubovej pri Modre.

Z Dubovej zamieri pelotón smerom na Pílu, hrad Červený Kameň, odtiaľ sa spustí na Častú, Štefanovú, Budmerice, Modra – Kráľová a naspäť do Dubovej.

Celkovo tento okruh absolvujú cyklisti päťkrát, spolu najazdia 125 kilometrov. Predpokladaný príjazd pretekárov do cieľa bude medzi 13:30 – 14:00 hodinou.

„Kvôli aktuálnej situácii a stále pretrvávajúcim komplikáciám cestovania naprieč krajinami Európy, bude tentokrát pelotón zložený z domácich jazdcov. Nebude chýbať slovenský kontinentálny celok Dukla Banská Bystrica, U23 a juniorské zostavy Slávie Trenčín, CK Spartak Tlmače, CK Dukla Bratislava či CKM Poprad. Vzhľadom na blížiaci sa termín majstrovstiev SR v cestnej cyklistike to mnohí využívajú ako ladenie formy pred jedným z vrcholov sezóny. Premávka na daných tratiach bude zjednosmernená. Ďakujeme všetkým za zvýšenú opatrnosť na cestách a rešpektovanie pokynov usporiadateľov,“ povedal Bohuslav Kujovič, riaditeľ pretekov.

Fanúšikovia môžu prísť povzbudiť svojich favoritov kdekoľvek k trati. V priestoroch štartu a cieľa prosia organizátori návštevníkov dodržiavať protipandemické opatrenia (rúško, odstupy, ruky).

Katarína Ďurková

Ulož ako PDF
Napísal 2. júna 2021 8:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.