reklama

Druhý júnový víkend čakajú Trnavu a okolie cyklistické preteky, na nedeľnom kritériu môže štartovať ktokoľvek

Slovenský pohár mužov a juniorov na ceste bude druhý júnový víkend pokračovať v okolí Trnavy etapovými pretekmi „TRNAVA Tour.“ Trnavský organizátor využil uvoľnený termín v kalendári cestnej cyklistiky po pretekoch Okolo Slovenska a rozhodol sa v dňoch 8.-10. júna 2018 zorganizovať trojdňové podujatie pre elitné kategórie jazdcov. Podobné preteky krížiace cesty v tomto regióne si ešte mnohí zo súčasných jazdcov a trénerov pamätajú ako „Hlas ľudu.“

Podujatie odštartuje v piatok 8. júna 2018 o 11:30 hodine časovkou na Malženickej ceste, so štartom a cieľom na úrovni trnavského letiska.

Po rokovaniach s políciou bude v čase od 10. do 14. hodiny táto cesta kvôli bezpečnosti jazdcov úplne uzavretá.

V sobotu sa centrom pretekov so štartom i cieľom stanú Jaslovské Bohunice. Okruh J. Bohunice, Paderovce, Dechtice, Naháč, Horné a Dolné Dubové, Špačince a späť pôjdu cyklisti celkovo trikrát, čo tvorí spolu 126 km.

Aj v nedeľu čakajú cyklistov okruhy, tentokrát so štartom v Dubovej pri Modre. Trať z Dubovej pri Modre, cez Modru Kráľovú, Budmerice, Borovú, Dlhú, Košolnú, Dolné Orešany, Doľany, Častú, hrad Červený Kameň, Pílu, Dubovú pri Modre, pôjdu cyklisti dva a pol krát.

V treťom okruhu na odbočke v Budmericiach prejdú smerom na Jablonec a Cífer. V Cíferi zamieria do Trnavy, kde po Bratislavskej, Steinerovej, Zelenečskej, Dohnányho, Hospodárskej ulici prídu až do cieľa na Študentskej, pred SOŠD. Celkovo prejdú v nedeľu 120 km.


Plagát

Sprievodným podujatím pre mládež a širokú verejnosť bude v nedeľu, 10.6.2018 cyklistické kritérium na Študentskej ulici, ktoré majú pod palcom trnavské cyklistické kluby CK Olympik Trnava a Cyklisti Trnava.

„Nie je to tak dávno, čo sa takéto kritériá uskutočňovali v Trnave každoročne. Štartovať môžu všetky vekové kategórie, aj deti, študenti, hobby pretekári. Samostatné preteky budú mať žiaci s licenciou SZC. Program štartov je pripravený tak, aby už v čase príchodu „veľkého pelotónu“ bola trať voľná. Predpokladaný dojazd pelotónu pretekov TRNAVA Tour na Študentskú ulicu je medzi 13:30 – 14:00 hodinou,“ priblížil program Bohuslav Kujovič, riaditeľ pretekov. „V pelotóne nebude chýbať slovenský kontinentálny celok Dukla Banská Bystrica, U23 a juniorské zostavy ostatných slovenských tímov, prihlásení sú pretekári z Čiech, Maďarska, Poľska i Rakúska. Vzhľadom na blížiaci sa termín majstrovstiev SR v cestnej cyklistike to mnohí využívajú ako ladenie formy pred jedným z vrcholov sezóny. Po dohode s políciou a odsúhlasením mestského úradu bude v piatok na 4 hodiny uzavretá malženická cesta a v nedeľu od 8 rána do 15:00 hodiny aj Študentská ulica v oboch smeroch. Uzávierka sa bude týkať statickej aj dynamickej dopravy a informovať na ňu bude dopravné značenie už v predstihu. Srdečne pozývame malých aj veľkých fanúšikov cyklistiky na aktívne zapojenie do kritéria i sledovanie veľkého finále etapových pretekov,“ dodal Kujovič.

K slovám riaditeľa pretekov sa pripája aj primátor mesta Trnava, Peter Bročka: „Trnava je mestom, ktorého život pulzuje ďaleko za jej oficiálnym katastrom. Kráľovským mestom, ktoré spája ľudí v kultúre, športe i aktívnom životnom štýle. Cyklistika je jej neoddeliteľnou súčasťou, či v mestskej, rekreačnej alebo pretekárskej forme. Som veľmi rád, že sa trnavské cyklistické kluby spojili, aby opäť vdýchli život etapovým pretekom, križujúcim okolie i priamo naše mesto. Na týchto pretekoch kedysi štartovali mnohé známe mená cyklistickej histórie. Ktovie, možno o pár rokov budeme takto obdivovať niektorý zo súčasných mladých talentov nášho mesta.“

Podmienkou účasti na nedeľnom kritériu je registrácia. Tá bude prebiehať 10.6.2018 v priestoroch SPŠ na Komenského ulici 1 medzi 8:00 – 9:00 hodinou.

Organizátori vopred ďakujú obyvateľom mesta za rešpektovanie pokynov polície a usporiadateľov.

(TS)

Ulož ako PDF
Napísal 3. júna 2018 18:38. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.