reklama

Automobilka Stellantis v Trnave má dôveru koncernu, získala významné investície do nového výrobného programu

Trnavská automobilka má aj naďalej veľkú dôveru koncernu Stellantis do budúcnosti. Svedčí o tom dnešné oznámenie o umiestnení nového výrobného programu segmentu B vo svojom výrobnom centre v Trnave. V praxi by mohli v našom meste vyrábať až tri nové modely.

Trnavský závod aktuálne vyrába Citroën C3 a Peugeot 208. Práve model Citroën C3 majú nahradiť nové modely.

„Postupný začiatok výroby nového výrobného programu segmentu B je naplánovaný od roku 2023. S cieľom výrazne prispieť k zvyšovaniu uhlíkovej neutrality budú veľkú časť výrobného programu predstavovať aj plne elektrické motorizácie. Časť trnavského tímu začne okamžite intenzívne pracovať na projekte, ktorý sa bude postupne rozširovať,“ informoval šéf komunikácie závodu Stellantis v Trnaver Peter Švec.

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Investíciu 180 miliónov eur do výroby nových modelov v trnavskej automobilke potvrdil v pondelok 28. júna 2021 aj premiér Eduard Heger.

Pôjde o najväčší investičný balík od spustenia výroby v roku 2006.

„Časť trnavského tímu začne okamžite intenzívne pracovať na projekte, ktorý sa bude postupne rozširovať. Industriálna investícia do nového výrobného programu bude znamenať aj významnú mobilizáciu aktivít spojených s inováciami, ďalšou aplikáciou technológií Industry 4.0, znižovaním energetickej náročnosti a ochranou životného prostredia. Inovácie a digitalizácia vo výrobných procesoch a pri znižovaní energetickej náročnosti znamenajú šancu na zlepšenie dlhodobej konkurencieschopnosti. Budú tiež konkrétnym príspevkom k zelenej ekonomike. Na manažovanie týchto projektov bol vytvorený špecializovaný tím technologického centra s názvom InoLab,“ poznamenal Peter Švec.

Rozvoj výrobného programu podporí formou stimulov aj slovenská vláda. „Jednou z kľúčových aktivít v prospech rozhodnutia o alokácii investície do Trnavy aj aktívna komunikácia so slovenskou vládou o zlepšení podnikateľského prostredia na Slovensku,“ skonštatovala automobilka prostredníctvom P. Šveca.

Ulož ako PDF
Napísal 28. júna 2021 15:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.