reklama

Prengo Cup 2021 na trnavskej Lokomotívne videl obhajobu v podaní mužských aj ženských tímov

V sobotu 11. júla 2021 sa v Trnave v areáli Lokomotívy uskutočnil už 9. ročník PRENGO CUPu – najväčšieho turnaja v malom futbale na Slovensku. V novom prostredí a slnečnom počasí sa o poctu, byť vytepaný na turnajový grál, pobilo vo svojich kategóriách 12 ženských a 48 mužských tímov.

Suverénne si počínali najmä víťazné kolektívy z predchádzajúceho ročníka a svoje tituly obhájili.

Medzi mužmi dominovali Oligarchovia, ktorí si pripísali už svoj celkovo tretí triumf po finálovom víťazstve 1:0 so Sorta teamom zo Starej Ľubovne.

O tretie miesto si to v penaltovom rozstrele rozdali Atletico Trnava FC a ŠK Olympic Trnava. Bronzovú „placku“ si nakoniec vykopali hráči Atletica.


Víťazi Prengo Cup-u 2021 Oligarchovia

FOTO: Jakub Kovalík

Ženskou kategóriou prešli, ako nôž maslom, ženy Spartaka Myjava. Vo finále ich nezastavili ani finálové súperky Pressburger Ladies a vyhrali 2:0.

Na treťom mieste sa umiestnili Slovenské pivárky z Nadlíc po triumfe 2:1 nad tímom GFC Topoľčany.

Turnaj po ročnej prestávke spestril aj bohatý sprievodný program, v ktorom si svoje futbalové zručnosti mohli vyskúšať účastníci turnaja, ale aj široká verejnosť.

Súťažilo sa v slalome s loptou, ktorý vyhral Pavol Lehotský z Undertakers Košice. Najtvrdšiu aj najpresnejšiu strelu mal Kevin Kollár z Unicorns. Najpopulárnejšiu súťaž o penaltového kráľa a kráľovnú vyhrali po 24 resp. 4 premenených penaltách Peter Boroš a Dominika Chleplová.

Turnaj sa odohral za dodržania momentálne platných bezpečnostných opatrení súvisiacich s ochorením COVID-19.

Martin Michalík
organizátor

FOTO (autor JAKUB KOVALÍK):


Víťazky ženskej kategórie Spartak Myjava


Tretie miesto vybojoval tím Atletico Trnava FC

Ulož ako PDF
Napísal 14. júla 2021 10:58. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.