reklama

Jubilejný PRENGO CUP priamo v centre Trnavy, aj ako súčasť európskeho šampionátu

Aj toto leto sa v Trnave uskutoční najväčší slovenský turnaj v malom futbale – PRENGO CUP. A keďže pôjde o jubilejný desiaty ročník, pripravili organizátori aj viacero noviniek, ktoré turnaj ešte zatraktívnia. Tou najväčšou bude, že záverečné zápasy o trofeje v mužskej aj ženskej kategórii sa uskutočnia priamo v centre mesta pred radnicou.

„Už dlhšie sme premýšľali ako by sme turnaj ešte viac priblížili obyvateľom mesta a zúčastneným hráčom z celého Slovenska a zahraničia zasa predstavili Trnavu. Rozhodli sme sa teda, že presťahujeme ihrisko pred radnicu. Semifinálové a finálové zápasy sa odohrajú priamo v meste,“ prezradil riaditeľ turnaja Martin Michalík.

FOTO: Jakub Kovalík

Turnaj sa uskutoční tradičným systémom – najskôr prebehnú zápasy v skupinách a potom play-off na ihriskách trnavskej Lokomotívy, kde sa dianie ukončí štvrťfinálovými zápasmi.

Vyvrcholenie bude na pešej zóne. Prengo Cup sa uskutoční počas jedného dňa, 25. júna 2022. Samozrejmosťou je bohaté občerstvenie a obľúbené súťaže zručnosti ako napríklad penaltový kráľ, do ktorých sa môžu prihlásiť aj záujemcovia mimo zúčastnených družstiev.

Najlepšie štyri mužstvá v ženskej aj v mužskej kategórii sa potom po prestávke presťahujú do centra, kde budú vo večerných hodinách bojovať o trofeje aj s početnou diváckou kulisou.

„Ihrisko v meste bude kvôli priestoru o čosi menšie, ale bude aj s umelým osvetlením, mantinelmi a tribúnkou pre divákov. Keďže postavené ho budeme mať už v stredu 22. júna, turnaj rozšírime aj pre ďalšie kategórie. Vo štvrtok sa na ihrisku v meste uskutoční turnaj základných škôl, v piatok je na programe súperenie stredných škôl a večer zápasy hráčov nad 60 rokov. V sobotu bude hlavný program a v nedeľu si ho ešte vyskúšajú prípravkari,“ priblížil Martin Michalík.

To nie je zďaleka všetko. V lete sa na Slovensku sa uskutočnia majstrovstvá Európy futbalistov do 19 rokov, a keďže v Trnave bude hrať svoje zápasy slovenská reprezentácia a bude tu aj finálové vyvrcholenie, PRENGO CUP bude oficiálnym sprievodným podujatím celého šampionátu.

Prihlásiť sa na turnaj je možné bude dať od apríla do 15. mája, resp. do naplnenia kapacity turnaja, na web stránke podujatia.

V hlavnej kategórii bude účinkovať 48 mužských a 12 ženských družstiev.

Ulož ako PDF
Napísal 10. apríla 2022 22:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.