reklama

Jubilejný PRENGO CUP bude výnimočný. Turnaj vyvrcholí pod osvetlením na umelom ihrisku pri radnici

Už budúci týždeň (23. – 26. júna 2022) bude patriť najväčšiemu slovenskému turnaju v malom futbale PRENGO CUP. Keďže ide o jubilejný 10. ročník, dali si organizátori záležať, aby bol výnimočný. Podarilo sa im to už aj tým, že podujatie je oficiálnym sprievodným podujatím UEFA majstrovstiev Európy do 19 rokov, ktoré odštartujú už túto sobotu v Trnave.

PRENGO CUP OPÄŤ NA LOKOTKE
AJ S GAMING ZÓNOU

Po druhýkrát v histórii nájde PRENGO CUP svoje dejisko na ihriskách Lokomotívy Trnava. Vlaňajší model a zmena prostredia sa osvedčila a tento rok sa populárny turnaj posunie ešte o ďalší level vyššie. Z kapacitných dôvodov areálu je však počet družstiev v hlavnom turnaji limitovaný. Aj preto sa prihláškami zaplnil limit 60 tímov už počas prvého týždňa od spustenia registrácie.

Na Lokomotíve sa uskutočnia len súboje v základných skupinách a boje v play off až do štvrťfinále. V celom areáli budú pripravené rôzne atrakcie, široká ponuka občerstvenia a na svoje si prídu aj diváci, ktorí futbal aktívne hrať nebudú. Môžu si napríklad v hernej obývačke zahrať futbal FIFA 22 na herných konzolách PS5, pre najmenších je pre zmenu pripravený stan s detskými aktivitami.


Vizualizácia mobilného ihriska na pešej zóne v Trnave

Zdroj: Prengo Cup

O TITULE SA ROZHODNE VO FUTBALOVEJ KLIETKE
NA PEŠEJ ZÓNE

Záverečné semifinálové a finálové zápasy sa v sobotu 25. júna presťahujú po niekoľkohodinovej prestávke priamo do centra mesta na pešiu zónu pred radnicu na Hlavnej ulici.

Tam bude pripravené ihrisko s umelým povrchom, záchytnými sieťami, mantinelmi a tribúnami. Čerešničkou bude slávnostná večerná atmosféra, keďže finále sa už bude hrať pod umelým osvetlením.

Od 18.00 h sa tu uskutočnia duely v oboch hlavných kategóriách s predpokladaným koncom o 22. hodine. Vítaní sú všetci návštevníci a fanúšikovia futbalu, ktorí si budú chcieť spríjemniť letný sobotný večer.

O PRENGO CUP ZABOJUJÚ AJ ŠKOLÁCI

To zďaleka nebude všetko. Turnaj totiž bude mať na mobilnom ihrisku v centre mesta aj ďalšie sprievodné podujatia. Už vo štvrtok 23. júna sa predvedú futbalisti 7. a 8. ročníkov v rámci turnaja trnavských základných škôl.

Piatok bude patriť stredoškolákom zo všetkých okresov v rámci Trnavského kraja a podvečer pre zmenu aktívnym veteránom nad 60 rokov, ktorí predvedú ukážku tzv. walking futbalu. Po PRENGO CUPovej sobote sa v nedeľu na turnaji predstavia futbalisti do 12 rokov z rôznych trnavských futbalových klubov.

TROFEJ SLOVNAFT CUP-u NA HLAVNEJ ULICI

Všetci okoloidúci futbaloví fanúšikovia sa budú môcť odfotiť v piatok 24. júna od 13:30 do 14:00 a v sobotu 25. júna pred semifinálovými súbojmi od 17:30 s aktuálnou trofejou Slovnaft cupu, ktorú vyhrali futbalisti Spartaka za víťazstvo v práve skončenom ročníku.

NÁBOR ROZHODCOV

Vzhľadom na množstvo zápasov by organizátori radi rozšírili rady rozhodcov. Záujemcovia o túto platenú pozíciu na turnaji sa môžu prihlásiť na telefónom čísle 0908 119 697.

Ulož ako PDF
Napísal 16. júna 2022 7:53. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.