reklama

Na lúkach pod zámkom aj v tieni stromov sa uskutoční 2. ročník ekofestivalu Objav Smolenice

Predstavte si jemný letný vánok, ktorý rozšumí listy v stromoch nad vami. Zelenú živú trávu, ktorá vám šteklí členky. A príjemných ľudí všade okolo vás, malých aj veľkých, aktívnych aj len tak odpočívajúcich v tráve.

Taký bude 2. ročník ekofestivalu Objav Smolenice v sobotu 24.júla 2021, ktorý organizuje OZ Footour vďaka participatívnemu rozpočtu trnavskej župy. Program bude naozaj pestrý.

Na lúkach počas dňa zažijete workshopy ako napríklad tvorenie z odpadu s OZ Pure love alebo výroba vlastnej solárnej nabíjačky s miestnym Lukášom.

Do lesa vás zvedie workshop „Vnímavo v lese“, nordic walking s inštruktorkou Evkou alebo ekologické telo s Magdou Takáčovou.

V tieni stromu si tiež budete môcť vypočuť zábavné autorské čitanie s Braňuškom Jobusom. Pri západe slnka si užijete koncerty miestnej dvojice Ondreja Križana a Mirky Kronerovej a na záver vystúpi Martin Geišberg.

V predajni Včelca, kde sa tento kumšt dedí z generácie na generáciu, budete môcť nahliadnuť do výroby, prejsť sa pravou včelárskou záhradou alebo ochutnať medové dobroty.

Povzbudiť sa budete môcť etickou kávou od Fefecafé, vegánskymi mňamkami od Vegan food on wheels, pivkom či limonádou zo Zeleného kríčka alebo vínkami lokálnych producentov.

Okrem zaujímavého programu sa Smolenice na jeden deň premenia na udržateľnú destináciu, kde odpad takmer nevzniká a ten, čo vznikne, bude správne vytriedený.

A príďte na bicykli, zdieľaným autom alebo si pozrite predstavenie počas jazdy vo vlaku: https://www.krajzazitkov.com/sk/vyletne-vlaky/.

Kvôli COVID-19 sa treba na podujatie registrovať. Link aj podrobnosti programu nájdete na www.footour.org/objav.

Ulož ako PDF
Napísal 15. júla 2021 15:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.