reklama

Minister zdravotníctva Lengvarský navštívil trnavskú nemocnicu

Fakultnú nemocnicu Trnava navštívil vo štvrtok 16. júla 2021 minister zdravotníctva Slovenskej republiky Vladimír Lengvarský. Oboznámil sa s priebehom vakcinácie proti ochoreniu COVID-19. Témou boli aj plánované operačné zákroky a ich proces realizácie.

Minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský navštívil tri kliniky FN Trnava, konkrétne Rádiologickú kliniku, Kliniku vnútorného lekárstva a Onkologickú kliniku.

Zástupcovia nemocnice predstavili šéfovi rezortu špičkové pracoviská, akými sú nová magnetická rezonancia, trakt onkologických ambulancií či koronárna JIS. Predmetom diskusie bol aj budúci rozvoj celej nemocnice.


V. Lengvarský (druhý sprava) počas návštevy nemocnice

FOTO: FN Trnava

Vakcinácia a plánované operácie

Minister zdravotníctva navštívil aj vakcinačné centrum FN Trnava, ktoré sa v súčasnosti nachádza v ambulantnom trakte Psychiatrického oddelenia FN Trnava.

V pláne je však otvorenie nového stáleho vakcinačného centra. „V najbližších dňoch začneme so stavebnými úpravami nového vakcinačného centra. Predpokladáme, že ho otvoríme v októbri,“ uviedol riaditeľ FN Trnava Vladislav Šrojta.

Fakultná nemocnica Trnava od januára použila cez 65 000 dávok vakcíny Comirnaty. Lengvarského informovali aj o stave vakcinácie zamestnancov.

FN Trnava má zaočkovaných takmer 93 % lekárov a 82 % zdravotných sestier. Celková zaočkovanosť personálu nemocnice dosahuje aktuálne 76 %.

V rámci návštevy nemocnica informovala ministra zdravotníctva SR aj o stave plánovaných operácií. „Poradovník na plánované operácie máme naplnený do konca septembra. Ambulancie pre pacientov taktiež fungujú v bežnom režime,“ poznamenal Šrojta.

„Ďakujem všetkým lekárom, sestrám a ďalším zdravotníckym pracovníkom za ich nasadenie pri pacientoch nielen počas pandémie. Ako šéf rezortu som na nich hrdý. Pandémia bola ťažkou skúškou pre všetkých, zdravotníci pracovali v prvej línii a za ich prístup aj v tejto nemocnici im patrí úcta a vďaka,“ skonštatoval minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský.

Ulož ako PDF
Napísal 16. júla 2021 8:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.