reklama

Ministerka odvolala riaditeľa FN Trnava Vladislava Šrojtu, staronovým šéfom nemocnice bude Daniel Žitňan

Ministerka zdravotníctva SR Zuzana Dolinková podľa informácií trnava-live.sk odvolala z funkcie riaditeľa Fakultnej nemocnice Trnava Vladislava Šrojtu. Od 30. novembra 2023 Šrojtu nahradil jeho predchodca Daniel Žitňan.

Šrojta pôsobil v riaditeľskej funkcii takmer presne tri roky, keď vymenil práve Daniela Žitňana.

Vladislava Šrojtu vymenoval vtedajší minister zdravotníctva Marek Krajčí s účinnosťou od 1. decembra 2020. Do trnavskej nemocnice prišiel zo súkromnej sféry.

Počas Šrojtovho pôsobenia sa vo FN Trnava uskutočnilo viacero investičných akcií v podobe rekonštrukcií a modernizácií niekoľkých kliník a oddelení. Nemocnica tiež posilnila a zmodernizovala technické vybavenie.

Šrojta sa zasadzoval o postavenie novej nemocnice, v máji 2023 FN Trnava vysúťažila projektanta. Výstavbu nových objektov nemocnice považuje za nevyhnutnosť, pretože súčasné budovy už nespĺňajú potreby 21. storočia, najmä v oblasti komfortu pacientov.


Vladislav Šrojta

FOTO: FN Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 30. novembra 2023 11:31. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.