reklama

Na súkromnom pozemku v priamom dotyku areálu nemocnice bude cirkus, vedenie FN Trnava s tým nesúhlasí

V areáli Fakultnej nemocnice Trnava, na pozemky vo vlastníctve súkromnej spoločnosti, sa nasťahoval cirkus. Fakultná nemocnica v stanovisku uviedla, že nesúhlasí s prevádzkou cirkusu na tomto pozemku, ktorý sa nachádza v priamom susedstve kliník nemocnice. „Vedenie FN TT situáciu riešilo s kompetentnými orgánmi, ktoré však nemajú v kompetencii zákaz prevádzky cirkusu,“ konštatuje.

Pri Fakultnej nemocnici Trnava má byť od 25. septembra 2023 umiestnená prevádzka cirkusu, ktorá má trvať podľa vyjadrenia cirkusu do nedele 1. októbra 2023.

„FN Trnava nesúhlasí s prevádzkou cirkusu v bezprostrednej blízkosti budov nemocnice. Takáto prevádzka cirkusu v blízkosti hospitalizovaných pacientov je z pohľadu nemocnice neetická, pretože je potrebné dbať na kľudový režim pacientov a novorodencov. Nemocnica vidí v prevádzke cirkusu aj ďalšie prekážky, ktorými môže byť zápach zo zvierat, zvýšenie hlučnosti, zhoršenie dopravnej a parkovacej situácie. Nemocnica nemá dosah na zákaz prevádzky cirkusu, nakoľko ide o súkromný pozemok spoločnosti Istrofinal,“ uviedla v stanovisku nemocnica.

FOTO: FN Trnava

Vedenie FN Trnava sa snažilo racionálnym spôsobom vyriešiť situáciu, aby pri nemocnici nebola spustená prevádzka cirkusu. Komunikácia prebehla so zástupcami firmy Istrofinal, ako aj s prevádzkarom cirkusu.

Podľa predstaviteľov nemocnice však k racionálnemu riešeniu nebolo možné dospieť.

„Vedenie FN Trnava riešilo tento problém aj v rámci legislatívnych noriem, avšak neexistuje žiadna právna norma, ktorá by zakázala prevádzku cirkusu v bezprostrednej blízkosti nemocnice na súkromnom pozemku.“

Trnavská nemocnica sa obrátila na orgány štátnej správy, ako aj samosprávy. Celú situáciu komunikovala s mestom Trnava, Mestskou políciou Trnava, Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Trnave, Štátnou veterinárnou a potravinovou správou SR, ako aj s Ministerstvom zdravotníctva.

„Ako sme vyššie spomínali, ani jeden orgán nemá v kompetencii obmedzenie prevádzky cirkusu. Z nášho pohľadu je veľmi smutné, že za vidinou finančného zisku sa neberie do úvahy etická stránka, záujem pacientov a poslanie nemocnice,“ dodáva FN v stanovisku.

Viac ako dva hektáre pozemkov vo svojom areáli predala nemocnica developerskej spoločnosti Istrofinal zo Žiliny za 2,1 milióna eur v roku 2014. Pôvodným zámerom investora bolo postaviť supermarket.

Z prostriedkov získaných za predaj prebytočného majetku nakúpila nemocnica niekoľko zdravotníckych prístrojov a technické vybavenie.


Vyznačený pozemok na okraji areálu nemocnice, ktorý patrí súkromnej spoločnosti

Zdroj: zbgis.skgeodesy.sk

Ulož ako PDF
Napísal 26. septembra 2023 12:16. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.