reklama

Víkend v meste bude patriť 20. ročníku folklórneho festivalu Trnavská brána

Festival tanca, spevu a tradičných krojov odštartuje už tento piatok 13. augusta 2021 v mestskom amfiteátri v Trnave vystúpením Lúčnice. Počas troch dní bude mesto žiť folklórom a ľudovými piesňami.

Jubilejný 20. ročník medzinárodného podujatia Trnavská brána sa začne v piatok večer o 20:30 hod. vystúpením umeleckého súboru Lúčnica s názvom „Z tvorby Prof. Štefana Nosáľa“.

V sobotu nebudú chýbať stánky ľudovoumeleckých výrobcov „Na malom trhu“ od 10:00 hod., ktoré doplnia atmosféru amfiteátra. Popoludní budú prebiehať Dielne u Zlatej priadky a folklórna školička pre deti, ako aj divadelné predstavenie Janko a Marienka.

Podvečer návštevníkov roztancujú najprv detské folklórne súbory Trnavček a Drienka, neskôr po 18:30 hod. aj folklórne súbory Poľana a Rovňa. Program zavŕši vystúpenie univerzitného folklórneho súboru Trnafčan s názvom „Čo máme, to vám dáme“.

Ilustračné foto: trnava-live.sk

„Festival Trnavská brána priláka každý rok veľa návštevníkov a nadšencov folklóru ako z Trnavy, tak aj z ďalekého okolia. Sme radi, že aj napriek súčasnej situácii sa tento jubilejný ročník uskutoční a bude sa niesť v znamení našej slovenskej ľudovej a folklórnej tvorby,“ hovorí Alexander Prostinák, zastupujúci výkonný riaditeľ OOCR Trnava Tourism.

Záverom festivalu bude v nedeľu 15. augusta o 20:30 hod. vystúpenie „Pán Strom“ Radošinského naivného divadla.

„Všetci návštevníci Trnavy sú v piatok o 10:00 hod. vítaní aj na prehliadke mesta s témou Spoznajte Trnavu tak, ako ju zažili králi, ktorú organizuje Región Trnava v rámci letných prehliadok zadarmo. Stačí, ak prídete pred Mestskú vežu, kde si vás sprievodca vyzdvihne a prevedie tými najznámejšími pamiatkami,“ dodáva Alexander Prostinák.

Ako doplnok víkendového programu je možné absolvovať aj výstup na Mestskú vežu, ktorá je otvorená sedem dní v týždni od 10:00 do 18:00 hod.

Podujatie Trnavská brána organizuje Správa kultúrnych a športových zariadení mesta Trnava a mesto Trnava v spolupráci s Trnavským ľudovým cechom a folklórnym súborom Trnafčan od roku 2001.

Postupne sa festival pretransformoval z regionálneho na medzinárodný festival folklórnych súborov, na ktorom sa za posledné roky pravidelne strieda 800 až 900 účinkujúcich. 

Ulož ako PDF
Napísal 12. augusta 2021 9:38. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.