reklama

EKO workshop aj pre študentov trnavských stredných škôl štartuje v polovici septembra

Občianske združenie Planet Lover, ktoré spolupracuje so Slovenským olympijským a športovým výborom v oblasti environmentálnej výchovy, spúšťa od septembra 2021 EKO workshop, do ktorého sa môže prihlásiť každý študent nad 15 rokov.

EKO workshop predstavuje sériu praktických poobedných krúžkov, kde si študenti môžu rozšíriť svoje znalosti o ochrane životného prostredia, podieľať sa na projektoch, ktoré reálne zlepšia kvalitu života ich školy, komunity a blízkeho okolia.

V rámci workshopu si budú môcť pripraviť udržateľné opatrenia, ktoré na konci kurzu aj zrealizujú! Navyše budú mať príležitosť diskutovať so super zaujímavými ľuďmi z oblasti ochrany životného prostredia.

Ako kurz prebieha?  

Kurz je určený predovšetkým študentom stredných škôl (vek 15+), trvá 10 mesiacov (teda celý školský rok 2021/2022) a bude prebiehať každé dva týždne naživo.

Na konci študent získa na základe absolvovania kurzu a dobrovoľníckej činnosti certifikát, ktorý mu pridáva body k prihláške na vysokú školu, prípadne pomôže v budúcnosti v rámci životopisu.

Najlepšie projekty EKO workshopu budú vyhodnotené a predstavené počas Európskeho olympijského festivalu mládeže 2022 v Banskej Bystrici.

Workshop stojí 5 eur na mesiac.

Prvá hodina začína už 14. septembra 2021 o 16:00 v komunitnom reuse centre Baterkáreň na Starohájskej 1, Trnava. Trnavskú skupinu vedie Simona Hlaváčová, jedna zo zakladateliek centra stojaca na čele platformy Cirkulárny Hub.

Neváhajte a prihláste sa čo najskôr a možno aj z vás bude budúci climate líder – minister životného prostredia, šéf ochrany prírody, primátor, poslanec, podnikateľ, ktorý o pár rokov bude vedieť, aké kľúčové kroky treba urobiť pre kvalitnejší a zdravší stav Slovenska.

Viac informácií a registrácia TU.

Projekt prebieha s finančnou podporou organizačného výboru XVI. letného Európskeho olympijského festivalu mládeže 2022 v Banskej Bystrici.

Ulož ako PDF
Napísal 14. septembra 2021 8:16. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.