reklama

Trnavský kraj otvára stážový a mentoringový program pre študentov vysokých škôl

Trnavský samosprávny kraj spustil platený stážový a mentoringový program „Mladí na úrade“. Župa tak vytvára príležitosť pre študentov univerzít a vysokých škôl na získanie praxe a pracovných návykov už počas štúdia, ako aj možnosť spoznať náplň práce zamestnancov svojho úradu. Prihlásiť sa je možné do 10. apríla 2022.

„Vďaka nášmu novému trainee programu ponúkame talentovaným vysokoškolákom možnosť získať potrebné skúsenosti a odštartovať tak svoju kariéru. Počas takmer celoročného cyklu vystriedajú rôzne tímy a budú sa podieľať na tvorbe inovatívnych projektov alebo rozvoji spolupráce na európskej úrovni. Prax z prostredia župy pod vedením mentora im pomôže zorientovať sa vo verejnej správe a verím, že z niektorých z nich sa perspektívne stanú naši kolegovia,“ uviedla Dušana Sadloňová, riaditeľka Odboru ľudských zdrojov Úradu TTSK.

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Do trainee programu sa môžu zapojiť držitelia štatútu študenta dennej formy vysokoškolského štúdia II. stupňa. Župa študentom ponúka finančnú motiváciu 5 eur za odpracovanú hodinu s tým, že maximálny odpraxovaný čas za týždeň je 20 hodín.

„Do programu je možné sa prihlásiť do 10. apríla 2022 e-mailom na ludske.zdroje@trnava-vuc.sk. Teší ma, že sme vytvorili platformu, vďaka ktorej budeme mať príležitosť spoznať talentovaných študentov škôl a pracovať s nimi. Súčasne chceme prispievať k rozvoju ich potenciálu a motivovať ich, aby ostali pôsobiť v Trnavskom kraji,“ upresnila riaditeľka Odboru ľudských zdrojov Dušana Sadloňová.

Zamestnanci samosprávneho kraja sa na dennej báze podieľajú na rozvoji regiónu takmer vo všetkých smeroch a oblastiach od prímestskej autobusovej dopravy cez správu a údržbu regionálnych ciest až po cezhraničnú spoluprácu.

Realizujú nové projekty v kultúrno-kreatívnom priemysle, cestovnom ruchu či leteckej doprave na Letisku Piešťany. Koordinujú tiež činnosť stovky župných organizácií, ktorými sú stredné školy, kultúrne inštitúcie či zariadenia sociálnych služieb.

Ulož ako PDF
Napísal 25. marca 2022 9:57. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.