reklama

Župa spúšťa už druhý ročník úspešného programu Mladí na úrade, vysokoškolákom dáva príležitosť na odštartovanie kariéry

Trnavský samosprávny kraj spúšťa druhý ročník plateného stážového a mentoringového programu Mladí na úrade. Cieľom župy je pokračovať v zapájaní mladých ľudí do verejného diania a vo vytváraní príležitostí pre študentov univerzít a vysokých škôl na získanie praxe už počas štúdia.

„Ôsmim šikovným študentom sme umožnili nazrieť do zákulisia župy. Veľmi ma teší, že práve náš úrad prispel k budovaniu základov ich kariéry a uplatneniu sa v živote aj v spoločnosti. Sme pritom otvorení aj ďalšej spolupráci s nimi. Na základe dobrej skúsenosti otvárame ďalší ročník trainee programu. Študentom opäť ponúkneme možnosť nadobudnúť skúsenosti na viacerých organizačných útvaroch a pomôžeme im, aby zistili, čo ich napĺňa a čomu sa chcú profesionálne venovať,“ povedala riaditeľka Odboru ľudských zdrojov Dušana Sadloňová.

Program je otvorený pre držiteľov štatútu študenta dennej formy vysokoškolského štúdia, nie však v končiacom ročníku. Župa študentom ponúka finančnú motiváciu 5 eur za odpracovanú hodinu s tým, že maximálny odpracovaný čas za týždeň je 20 hodín.

Do prvého ročníka programu bolo zapojených osem študentov, ktorým zamestnanci viacerých organizačných útvarov Úradu TTSK priblížili fungovanie a aktivity župy.

Študenti naberali pracovné skúsenosti na odboroch a oddeleniach úradu v oblasti verejných politík, financií, ľudských zdrojov, práva a sťažností, prevádzky úradu, nakladania s majetkom i stratégií a projektov.

Ako uviedla absolventka trainee programu Anna Mária Hlbocká, „moje celkové dojmy sú veľmi pozitívne. Vidieť svet úradu zvnútra bola obrovská skúsenosť, ktorá ma mnohému naučila. Prešla som viacerými útvarmi a vďaka tomu si viac uvedomujem, akým smerom sa bude uberať moja profesionálna kariéra. Zdokonalila som sa tak v písomnej, ako i vo verbálnej komunikácii a získala som napríklad prehľad o recruitingovom procese zo strany zamestnávateľa. Páčilo sa mi, že pri riešení aktuálnych otázok sa využívajú rôzne moderné metódy práce a každý sa snaží o ich zlepšovanie.“

Všetky informácie pre záujemcov zverejnila župa na webovej stránke župy.

Ulož ako PDF
Napísal 16. decembra 2022 7:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.