reklama

Vznikajúce kreatívne centrum v centre Trnavy otvára nový program Inkubátor pre talentovaných ľudí

V Kreatívnom centre Trnava pripravili nový program Kreatívny Inkubátor, ktorý je určený pre všetkých kreatívcov vo veku nad 18 rokov, ktorí nie sú podnikateľmi. S podporou centra chcú pomôcť talentovaným ľuďom rozvíjať ich schopnosti, projekty a nápady. Účastníci Inkubátora zároveň získajú prístup k priestorom v Kreatívnom centre Trnava (KCT), kde svoje projekty môžu ďalej rozvíjať.

Prihlasovanie do programu je dostupné na https://kct.sk/vyzvy/kreativny-inkubator v termínoch od 12. apríla do 26. apríla 2023.

Kreatívny Inkubátor je navrhnutý tak, aby bol viac ako len pasívnymi prednáškami a workshopmi. V KCT pripravili vysoko individualizovaný program, v ktorom si účastníci pod dohľadom našich lektorov vybudujú silný základ pre úspešný štart v kreatívnom priemysle.

Manažérka pre programy Nikola Kozmová dopĺňa: “V KCT si uvedomujeme, že suché informácie v dnešnej informačnej dobe už nie sú to, čo by začínajúcim kreatívcom chýbalo. Práve naopak, hodnotu má všetko to, čo si ľudia zažijú takpovediac na vlastnej koži. Preto sme program postavili na naberaní živých a užitočných skúseností aj priamo v teréne.”

Pre Kreatívne centrum Trnava nejde o prvý inkubátor. Počas uplynulých mesiacov úspešne poskytli podporu už vyše 40 kreatívcom v programoch Inkubátor pre nepodnikateľov 1 a Divadelné entrée. Skúsenosti, ktoré sme získali sme plne vložili do nadchádzajúceho programu a veríme, že nové nastavenie programu bude užitočné.

Účasť v programe Kreatívny Inkubátor je zadarmo a prihlásiť sa je možné prostredníctvom oficiálnej prihlášky na webe Kreatívneho centra Trnava. Inkubátor je otvorený pre všetkých záujemcov, ktorí spĺňajú kritériá a majú skutočný záujem o rozvoj svojich schopností a zručností v oblastiach kreatívneho podnikania.

V budúcnosti plánuje Kreatívne centrum Trnava rozšíriť ponuku svojich programov aj pre podnikateľov a zamerať sa aj na iné oblasti, ako sú napríklad výtvarné umenie alebo hudba. Nové programy budú pokračovať v podpore a rozvoji kreatívneho sektora a budovaní silnej komunity v Trnavskom kraji.

Projekt Kreatívneho centra Trnava je financovaný Trnavským samosprávnym krajom s finančnou podporou z Integrovaného regionálneho operačného programu. Okrem už spomínaných programov je súčasťou projektu aj rekonštrukcia priestorov na Hlavnej 17 v centre Trnavy. Vrcholiace práce na rekonštrukcii znamenajú tohtoročné otvorenie, ktorého sa už teraz nevieme dočkať.

Veríme, že Kreatívne centrum Trnava sa stane kľúčovým miestom pre kreatívne projekty a prinesie množstvo nových príležitostí pre kultúrno-kreatívny priemysel v našom regióne.

Kreatívny Inkubátor je len začiatok pre vytváranie novej kapitoly v kreatívnom sektore v Trnavskom kraji. Tešíme sa na podporu talentov, inovácií a rozvoj kreatívnych oblastí, a veríme, že spoločne dosiahneme nové úspechy a obohatíme našu kultúrnu scénu.

Ďalšie informácie o Kreatívnom Inkubátore a ako sa prihlásiť nájdete na webe Kreatívneho centra Trnava: kct.sk/vyzvy/kreativny-inkubator.

Matúš Koprda, marketingový manažér
Kreatívne centrum Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 13. apríla 2023 7:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.