reklama

V Kreatívnom centre Trnava otvárajú nový program plný príležitostí pre amatérskych hercov či nadšencov divadelníctva

V Kreatívnom centre Trnava otvárame nový program plný príležitostí pre amatérskych hercov či nadšencov divadelníctva. Po prvom všeobecnejšom programe Inkubátor pre nepodnikateľov sme dali hlavy dokopy a pustili sa do vytvárania špecifickejšie zacielených programov. Prvým z týchto programov je Kreatívny inkubátor – Divadelné entrée.

Hľadáme 30 účastníkov, ktorí získajú príležitosť učiť sa od skúsených hercov, režisérov či divadelných dramaturgov. Pripravené máme tri workshopy, počas ktorých budeme pracovať na praktických zručnostiach užitočných vo svete divadla či filmu.

Bude to pohybový workshop zameraný na javiskový pohyb, hlasový workshop a workshop zameraný na prácu s textom a improvizáciu. Pripravené máme aj tri teoretické prednášky, kde sa spolu s lektormi pozrieme na možnosti zakladania a vedenia divadelných spolkov, písanie grantov či marketing.


Vizualizácia Kreatívneho centra

Zdroj: TTSK / Ateliér DV

Keďže v Kreatívnom centre Trnava chceme podporovať umelecké a tvorivé komunity, celý program Divadelného entrée sa bude niesť v duchu podpory tvorby. Účastníci sa môžu tešiť aj na networkingové podujatia, či priestory na skúšanie v už čoskoro dokončených priestoroch Kreatívneho centra.

Z projektových dôvodov účastník nesmie byť podnikateľom a musí mať aspoň amatérske herecké či divadelné skúsenosti. Účasť v programe Kreatívny inkubátor – Divadelné entrée je zadarmo a prihlásiť sa je možné do 10. februára 2023. Prihláška je dostupná na našom webe: kct.sk/vyzvy/kreativny-inkubator-divadelne-entree/.

Okrem Divadelného entrée pripravujeme aj iné programy, zamerané na ďalšie skupiny kreatívcov v Trnave a okolí. Už v blízkej dobe otvoríme programy pre výtvarníkov či spevákov
a nielen to.

Vrcholiace stavebné práce Kreatívneho centra na Hlavnej 17 v Trnave znamenajú otvorenie a sprístupnenie moderných priestorov už tento rok. To znamená, že množstvo nových príležitostí pre kreatívne povolania už čoskoro narastie a my sa toho už nevieme dočkať.

Matúš Koprda, marketingový manažér
Kreatívne centrum Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 1. februára 2023 15:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.