reklama

Na Prednádraží pribudli ďalšie polopodzemné kontajnery, staré smetné nádoby budú odstránené

Na sídlisku Prednádražie pribudlo ďalšie polopodzemné kontajnery, ktoré sú efektívnejšie ako bežné 1100 litrové smetiaky na zmesový a separovaný odpad.

Dominika Slezáková z odboru komunálnych služieb pripomenula obyvateľom, že staré smetné nádoby budú zo sídliska v krátkej dobe odstránené. „Vhadzujte preto odpad do polopodzemných kontajnerov, ktoré vám podľa lokality, kde bývate najviac vyhovujú,“ uviedla.

Mesto Trnava pripomína, že polopodzemné kontajnery majú oproti starým smetným nádobám veľa výhod.

Majú päťnásobne väčšiu kapacitu ako bežné smetiaky na zmesový odpad. Zmestí sa do nich trikrát viac skla, efektívnejšie tiež chránia objem kontajnera pred hlodavcami a inými zvieratami.

FOTO: Veronika Majtánová

„Odpadky teraz nerozfúka ani vietor a lepší je aj ich vzhľad. Tieto kontajnery tiež budú vybavené senzormi, ktoré budú signalizovať, ak sa smetné nádoby úplne naplnia,“ doplnil Jozef Gabriel z investičného odboru.

Dôvodom výmeny starých kontajnerov je aj šetrenie prírodných zdrojov a finančných prostriedkov mesta.

„Platí tiež trend, že každé moderné a ekologicky zmýšľajúce mesto postupne vymieňa klasické nádoby na zmesový komunálny odpad za polopodzemné kontajnery. Dobrou správou je, že ani Trnava nie je výnimkou,“ zdôraznila vedúca odboru komunikácie a hovorkyňa mesta Veronika Majtánová.

Polopodzemné kontajnery pribúdajú od roku 2016 v celej Trnave, zámerom mesta je ich postupná inštalácia na všetkých sídliskách.

Polopodzemné kontajnery nájdete na Prednádraží na týchto uliciach:

Tajovského 20;
L. van Beethovena 7, 11, 17, 23;
Šafárikova 9, 15;
Šafárikova 15;
Gejzu Dusíka 60 ;
Kornela Mahra 6;
Lomonosova 3;
Čajkovského 1, 2, 25, 43, 53;
Mozartova 4, 10, 11, 12, 13;
Tajovského 12, 15;
G. Dusíka 1, 18, 19, 38, 46;
J. Bottu 34;
B. Smetanu 1, 9, 14, 15;
Botanická 4, 8, 11, 55

Informácie k mape (po rozkliknutiach sa zväčší)

čierne bodky – polopodzemné kontajnery, ktoré boli osadené v roku 2020
červené bodky – polopodzemné kontajnery, ktoré boli osadené v roku 2021
modré bodky – rušené stojiská 1100 litrových nádob

Zdroj: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 16. septembra 2021 8:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.