reklama

Knižnica privíta vzácne hosťky – režisérku a scenáristku Evu Borušovičovú a poetku Miroslavu Ábelovú

V nadchádzajúcich dňoch bude Trnava opäť plná kultúrnych podujatí. V dňoch 21. – 23. septembra 2021 sa v našom meste opäť uskutoční Festival rozhlasovej hry. V trnavskom kraji sa spoluorganizátorom festivalu stal Trnavský samosprávny kraj, na bohatom programe festivalu sa podieľa aj Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave.

V čitárni knižnice sa uskutoční 21. – 23. septembra, v čase od 9.00 – do 16.30 hod. počúvanie rozhlasových hier a 22. septembra o 17.00 hod. beseda s Evou Borušovičovou, scenáristkou, režisérkou, spisovateľkou, publicistkou.

Na svojom konte má dva celovečerné filmy, (Modré z neba a Vadí nevadí), televízny film Amálka, ja sa zbláznim! a pamätáme si ju aj ako scenáristku k filmu Jánošík – Pravdivá história, ktorý nakrútila poľská režisérka Agnieszka Holland.


Knižnica Juraja Fándlyho

Eva Borušovičová je autorkou kníh Urobíme všetko, čo sa dá (2009), Jánošík (2009) a najnovšej Do plaviek (2018). Svoju divadelnú hru 69 vecí lepších než sex režírovala v Štúdiu L + S, nitrianske divadlo zasa v jej réžii uviedlo jej hru Štefánik – Slnko v zatmení.

Okrem toho všetkého aj dobre varí, tvrdí že „jedlo je totiž trochu naša identita. Je to tiež ruka, natiahnutá ponad čas k našim blízkym“. Ako to všetko stihne prezradí v rozprávaní s moderátorkou Zuzanou Belkovou.

Trnavská poetika s Miroslavou Ábelovou

Vo štvrtok 23. septembra o 17,00 hod. úspešnú režisérku a scenáristku vystrieda za mikrofónom poetka Miroslava Ábelová, ktorú bude sprevádzať v rámci cyklu Trnavská poetika Pavol Tomašovič.

Vyštudovaná žurnalistka nie je v poézii nováčikom, vyhrala už zopár cien. Prvýkrát publikovala v kolektívnej zbierke Sólo pre 9 hlasov v roku 2011, v tom istom roku jej vyšla vlastná zbierka básní Striptíz.

O rok neskôr zvíťazila pod pseudonymom Pán A v anonymnej literárnej súťaži Básne 2012 s cyklom básní Niečo originálne. V roku 2014 jej vyšla básnická zbierka Na!, v roku 2016 Básničky pre domáce paničky. V Knižnici Juraja Fándlyho sa predstaví so svojou zbierkou Večný pocit nedele. Podujatie obohatí vystúpenie hudobnej skupiny Family Friend.

Vstup na tieto podujatia bude v režime OTP (osoby plne očkované, testované – od odberu PCR 72 hodín, Ag 48 hodín, alebo ochorenie COVID-19 prekonali za ostatných 180 dní).

Ulož ako PDF
Napísal 18. septembra 2021 9:32. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.