reklama

Knižnica privíta vzácne hosťky – režisérku a scenáristku Evu Borušovičovú a poetku Miroslavu Ábelovú

V nadchádzajúcich dňoch bude Trnava opäť plná kultúrnych podujatí. V dňoch 21. – 23. septembra 2021 sa v našom meste opäť uskutoční Festival rozhlasovej hry. V trnavskom kraji sa spoluorganizátorom festivalu stal Trnavský samosprávny kraj, na bohatom programe festivalu sa podieľa aj Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave.

V čitárni knižnice sa uskutoční 21. – 23. septembra, v čase od 9.00 – do 16.30 hod. počúvanie rozhlasových hier a 22. septembra o 17.00 hod. beseda s Evou Borušovičovou, scenáristkou, režisérkou, spisovateľkou, publicistkou.

Na svojom konte má dva celovečerné filmy, (Modré z neba a Vadí nevadí), televízny film Amálka, ja sa zbláznim! a pamätáme si ju aj ako scenáristku k filmu Jánošík – Pravdivá história, ktorý nakrútila poľská režisérka Agnieszka Holland.


Knižnica Juraja Fándlyho

Eva Borušovičová je autorkou kníh Urobíme všetko, čo sa dá (2009), Jánošík (2009) a najnovšej Do plaviek (2018). Svoju divadelnú hru 69 vecí lepších než sex režírovala v Štúdiu L + S, nitrianske divadlo zasa v jej réžii uviedlo jej hru Štefánik – Slnko v zatmení.

Okrem toho všetkého aj dobre varí, tvrdí že „jedlo je totiž trochu naša identita. Je to tiež ruka, natiahnutá ponad čas k našim blízkym“. Ako to všetko stihne prezradí v rozprávaní s moderátorkou Zuzanou Belkovou.

Trnavská poetika s Miroslavou Ábelovou

Vo štvrtok 23. septembra o 17,00 hod. úspešnú režisérku a scenáristku vystrieda za mikrofónom poetka Miroslava Ábelová, ktorú bude sprevádzať v rámci cyklu Trnavská poetika Pavol Tomašovič.

Vyštudovaná žurnalistka nie je v poézii nováčikom, vyhrala už zopár cien. Prvýkrát publikovala v kolektívnej zbierke Sólo pre 9 hlasov v roku 2011, v tom istom roku jej vyšla vlastná zbierka básní Striptíz.

O rok neskôr zvíťazila pod pseudonymom Pán A v anonymnej literárnej súťaži Básne 2012 s cyklom básní Niečo originálne. V roku 2014 jej vyšla básnická zbierka Na!, v roku 2016 Básničky pre domáce paničky. V Knižnici Juraja Fándlyho sa predstaví so svojou zbierkou Večný pocit nedele. Podujatie obohatí vystúpenie hudobnej skupiny Family Friend.

Vstup na tieto podujatia bude v režime OTP (osoby plne očkované, testované – od odberu PCR 72 hodín, Ag 48 hodín, alebo ochorenie COVID-19 prekonali za ostatných 180 dní).

Ulož ako PDF
Napísal 18. septembra 2021 9:32. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.