reklama

V rámci projektu VedoMost pozýva knižnica na prednášku o hľadaní nového života vo vesmíre

Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave v rámci projektu VedoMost, ktorého cieľom je poskytnúť vzdelávanie a najnovšie informácie z rôznych vedných oblastí širokému publiku, pripravuje zaujímavú prednášku na tému Hľadanie nového života (na exoplanétach pomocou Webbovho teleskopu).

Prednáška sa uskutoční vo štvrtok 17. augusta 2023 o 16,30 hod. v záhradnej čitárni pod moderátorskou taktovkou Ondreja Tepalu, lídra tohto projektu.


Knižnica Juraja Fándlyho

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Prednášať bude Veronika Lamparská, vysokoškolská študentka fyziky z Groningenskej univerzity v Holandsku, ktorá sa vo svojom voľnom čase venuje popularizácií zaujímavých tém z oblastí matematiky a fyziky.

Vo svojej prezentácii návštevníkom prednášky priblíži, ako je možné zistiť pomocou pozorovaní z vesmírneho ďalekohľadu Jamesa Webba, ktoré exoplanéty poskytujú vhodné atmosférické podmienky na ľudský alebo mimozemský život.

Ľubica Malá, Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave

Ulož ako PDF
Napísal 12. augusta 2023 17:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.