reklama

Na Hajdóczyho ulici zničil oheň predajňu COOP Jednota, prípad vyšetrujú hasiči aj polícia

V piatok 1. októbra 2021 nadránom vznikol požiar v predajni COOP Jednota na ulici Jána Hajdóczyho v Trnave. Udalosť vyšetrujú hasiči aj polícia.

Ako uviedla hovorkyňa KR HaZZ v Trnave Lena Košťálová, požiar bol ohlásený po štvrtej hodine ráno 1. októbra. Na miesto udalosti vyrazilo 15 príslušníkov z hasičskej stanice v Trnave.

„Po príchode jednotky na miesto udalosti bolo zistené, že predajňa je uzamknutá a silne zadymená. Pre vniknutie do priestorov bolo preto potrebné násilné rozbitie sklenenej výplne vstupných dverí. Prieskumná skupina hasičov začala s vyhľadávaním osôb, ktoré by sa mohli nachádzať v predajni, čo sa však nepotvrdilo. Po vstupe do objektu pomocou autonómnych dýchacích prístrojov a termovíznej kamery sa začalo s odvetrávaním priestorov pretlakovou ventiláciou a otvorením okien, aby tým zabezpečilo silné prúdenie vzduchu miestnosťou. Merania termovíznou kamerou ukázali, že požiar vznikol v medzistrope predajne. Súbežne s likvidáciou požiaru vykonali zasahujúci hasiči rozoberanie konštrukcie stropu, pomocou trhacích hákov a sekier,“ priblížila zásah trnavských hasičov Košťálová.


Požiarom zničená predajňa

FOTO: KR PZ Trnava

Príčina vzniku požiaru je v štádiu vyšetrovania.

„Výška škody, ktorá vznikla v dôsledku požiaru bude určená po ukončení vyšetrovania. Pri udalosti neprišlo k žiadnemu zraneniu,“ doplnila hovorkyňa krajských hasičov.

Podľa vyjadrenia hovorkyne KR PZ v Trnave Márie Linkešovej krátko po 9.00 hodine prišli na miesto experti z Kriminalisticko – expertízneho ústavu Bratislava, ktorí zhorenisko prehliadli.

„Vyšetrovateľka v týchto chvíľach vykonáva v spolupráci s expertmi obhliadku miesta činu. Škoda na predajni bola vyčíslená predbežne na 250 – tisíc eur. Zatiaľ nie je vylúčené, že k požiaru mohlo prísť aj z dôvodu elektrického skratu. Prípad vyšetrujeme ako trestný čin všeobecného ohrozenia,“ doplnila Linkešová.

FOTO: Požiarom zničená predajňa COOP na Hajdóczyho ulici
(zdroj: KR HaZZ Trnava, KR PZ Trnava)

Ulož ako PDF
Napísal 1. októbra 2021 11:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.