reklama

Kópiu z katastrálnej mapy vybavíte aj na pošte

Slovenská pošta rozširuje zoznam služieb poskytovaných na tzv. integrovaných obslužných miestach (IOMO), v rámci ktorých po novom klienti vybavia na počkanie aj kópiu z katastrálnej mapy. Pošta zároveň zvýšila kvalitu služby Výpis z listu vlastníctva rovnako do režimu na počkanie. Pôvodne bola dostupná v offline režime, kedy klient čakal na výpis aj niekoľko dní, podľa dostupnosti zamestnancov katastrálnych odborov. Uvedené služby sú dostupné na všetkých 600 poštách, ktoré poskytujú služby štátu.

Okrem kópie z katastrálnej mapy a služby Výpis z listu vlastníctva v režime na počkanie si klienti môžu vo vybraných pobočkách pošty, rovnomerne rozmiestnených po celom Slovensku, vybaviť aj výpis z obchodného registra, výpis/odpis registra trestov, zaručené konverzie dokumentov z elektronickej do listinnej podoby, z listinnej do elektronickej podoby a tiež osvedčovanie dokumentov zaručenou konverziou.

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Počas ostatných dvanástich mesiacov sa podľa hovorkyne Slovenskej pošty Ivety Dorčákovej prostredníctvom IOMO pracovísk uskutočnilo 387 451 transakcií týchto služieb.

Elektronickú platformu pre poskytovanie asistovaných služieb štátu, tzv. Integrované obslužné miesta spustila Slovenská pošta v roku 2012 s cieľom priblížiť elektronické služby ľuďom a zjednodušiť im život. Postupne tieto služby rozširovala.

„Služby IOMO sú jedným zo strategických a úspešných projektov Slovenskej pošty, za čo tento projekt získal od svojho spustenia už niekoľko ocenení,“ doplnila Dorčáková.

Ulož ako PDF
Napísal 5. októbra 2021 10:41. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.