reklama

Trvalky. Stretnutie s poetkami Zlatou Matlákovou a Ľubomírou Mihálikovou

V stredu 6. októbra sa uskutoční v Knižnici Juraja Fándlyho stretnutie s poetkami Zlatou Matlákovou a Ľubomírou Mihálikovou pod názvom Trvalky.

Podujatie je pomenované podľa zbierky, ktorú poetka Zlata Matláková vydala už v roku 2020, pre pandémiu sa však nemohlo odohrať jej slávnostné uvedenie do literárneho života, a tak sa „krst“ uskutoční až teraz.

Hudobným hosťom bude Kliment Ondrejka, podujatie moderujú Pavol Tomašovič a Štefan Kuzma.

Názov podujatia: Trnavská poetika – Zlata Matláková a Ľubomíra Miháliková
Organizátor: Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave
Termín: 6. október 2021, 17,00
Miesto: čitáreň knižnice

Zlata Matláková, dlhoročná pedagogička, je autorkou viacerých básnických zbierok: Všetky blízke bytosti (2001), V krajine chodidiel (2002), Nečakané veci (2007), Kytica za dverami (2008), Rozopnutá duša (2009) a Nepoznaná (2010). Jej tvorba je súčasťou viacerých domácich i zahraničných antológií a bola publikovaná v taliančine, nemčine a srbčine.

Pracuje vo viacerých celoštátnych literárnych porotách a poznáme ju aj ako recenzentku. Za pedagogickú a literárnu činnosť získala Medailu sv. Gorazda (2007) a Cenu Slovenských pohľadov za poéziu (2018).

Ľubomíra Miháliková, tiež pedagogička, sa básnickej tvorbe venovala od stredoškolských štúdií, ale prvé zbierky intímnej poézie vydala až s odstupom času pod názvami Erotikoník (1999) a Archetypy lásky (2000).

Nasledovali knihy Modranské prelúdiá (2014) a Osamilosť (2014). Roku 2017 vydala zbierku básní  Kvitnúca oskoruša. Stredajší podvečer bude patriť jej najnovším veršom zo zbierky Diva oliva (2019).

Ľubica Malá

Ulož ako PDF
Napísal 5. októbra 2021 8:16. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.