reklama

Knižnica pozýva do záhradnej čitárne na stretnutie s Marcelou Laiferou a prokurátorkou Evou Mišíkovou

Knižnica Juraja Fándlyho organizuje tento týždeň dve zaujímavé podujatia, uskutočnia sa v záhradnej čitárni.

Ako nájsť vnútorný pokoj s Marcelou Laiferovou

Túto dôležitú vec vám v dnešnej uponáhľanej dobe chce pomôcť nájsť stálica slovenskej populárnej hudby Marcela Laiferová. Nevenuje sa totiž iba spievaniu, ale aj písaniu.

Na svojom konte má niekoľko publikácií – napríklad knihu Žiť svoj sen, v ktorej radí ženám, aby boli šťastné, vyrovnané a príťažlivé, v knihe Z mojej kuchyne prináša obľúbené recepty a v roku 2015 vydala svoj Kľúč k zdraviu, Kľúč k šťastiu a Kľúč k láske.

V stredu 10. mája o 17,00 hod. predstaví v Knižnici Juraja Fándlyho v Trnave všetkým záujemcom a záujemkyniam svoju najnovšiu knihu, ktorá vyšla v roku 2023 vo vydavateľstve Ikar pod názvom Ako nájsť vnútorný pokoj.

Knižka prináša medicínske rady, ale aj návod na uvoľnenie, kvalitný spánok či správne stravovanie a autorka si ju sama aj ilustrovala. Ak si teda chcete vypočuť dobré rady, alebo iba na vlastné oči spoznať populárnu osobnosť slovenskej kultúry, neváhajte, a príďte do záhradnej čitárne Knižnice Juraja Fándlyho v Trnave.

Proti zločinu s prokurátorkou

Taký je názov knihy, ktorá vyšla v roku 2019 vo vydavateľstve Ikar. Jej autorkou je investigatívna novinárka Ľudmila Lacková, ktorá v nej opisuje profesionálny i osobný život nekompromisnej bývalej prokurátorky Evy Mišíkovej a 11. mája o 17.00 ju predstaví Eva Mišíková osobne v záhradnej čitárni Knižnice Juraja Fándlyho v Trnave.

Známa prokurátorka sa s novinárkou, ktorá sa dlhé roky venuje problematike zločinu, spoznala v prostredí súdnych siení. Spojili svoje sily a v knihe poodhalili pravdu o zločinoch, ktoré otriasli spoločnosťou na Slovensku.

Publikácia obsahuje aj fotodokumentáciu najznámejších káuz, ktoré prokurátorka dozorovala. Viaceré prípady sú mediálne známe – hrôzu vzbudzuje napríklad prípad kyselinárov, ale aj prípad dvojnásobnej vraždy v Moste pri Bratislave, kde prišla o život mladá žena a desaťročný chlapec, prípad tzv. bytovej mafie či vražda Jána Kubašiaka v Polomke.

Prokurátorka Mišíková bola aj pri rozhodovaní o väzbe Karola Mella, ktorého neskôr pre chybu súdu museli prepustiť a následne utiekol do Belize. Neskôr sa stala advokátkou a na tomto poste pracuje aj v súčasnosti.

Eva Mišíková sa v podsvetí stala pojmom. Kdekto ju nenávidel, kdekto proti nej intrigoval. Kniha Proti zločinu je jej výpoveďou, no ponúka čitateľovi aj širší kontext prípadov, na ktorých pracovala. O knihe sa Eva Mišíková bude zhovárať s investigatívnym novinárom Ivanom Megom. Podujatie organizuje knižnica v spolupráci s o.z. Občiansky klub Trnava.

Ľubica Malá, Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave

Ulož ako PDF
Napísal 7. mája 2023 14:31. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.