reklama

Mesto zverejnilo informácie o Advente 2021 v Trnave

Advent v Trnave 2021 prinesie bohatú nádielku zážitkov, oznámila trnavská radnica. Všetko sa uskutoční v súlade s platnými opatreniami, stánky budú fungovať v rámci ambulantného predaja, režimy jednotlivých podujatí budú stanovené podľa COVID semaforu. Mesto Trnava zároveň vyzýva návštevníkov na zodpovednosť voči sebe i zdraviu ostatných.

„Hľadali sme spôsob, ako aj v aktuálnej situácii priniesť do mesta tú pravú sviatočnú atmosféru. Podarilo sa nám pripraviť to, čo máme na tomto období radi, a zároveň rešpektovať nariadenia. Našou snahou bolo, aby si Trnavčania mohli užiť advent v meste čo najlepšie a zároveň bezpečne, pretože epidemiologickú situáciu neberieme na ľahkú váhu. Prosíme preto ľudí, aby ani vo sviatočnej nálade nezabúdali na vhodnú prevenciu,“ hovorí viceprimátor Trnavy Tibor Pekarčík.

Advent v Trnave 2021 sa začne v stredu 1. decembra a potrvá do stredy 22. decembra. Trojičné námestie a časť Hlavnej ulice zaplnia stánky s vianočným tovarom vrátane občerstvenia a nápojov. Oproti predošlým rokom bude stánkov o niečo menej (zhruba štyridsať), aby bolo možné zabezpečiť potrebné rozostupy.

Ilustračné foto: trnava-live.sk

V pondelok 6. decembra príde do mesta Mikuláš. „Tento rok sa opäť ukáže priamo v uliciach historického centra. Spolu so svojím sprievodom na koči pozdraví a obdaruje každého, koho na ceste Trnavou stretne,“ priblížila hovorkyňa mesta a vedúca úseku komunikácie a marketingu Veronika Majtánová.

O mimoriadne zážitky nebudú ochudobnení ani milovníci hudby. Štyri adventné koncerty aj tento rok vytvoria oázu pokoja uprostred predvianočného zhonu. Za dverami Kostola Sv. Jakuba zaznie spev Kataríny Koščovej s kapelou a sláčikovým kvartetom i ďalších umelcov a zborov. Vďaka žánrovej pestrosti si tu každý môže nájsť to pravé pre seba.

Mesto nezabudlo ani na najmenších Trnavčanov – počas troch nedieľ ich na radnici čakajú veselé divadelné predstavenia.

Nárazy kladiva raziča mincí, topiaci sa včelí vosk na výrobu sviečok, vôňa medu a čečiny vznášajúca sa ovzduším – to sú Stredoveké adventné trhy. „Medzi 17. a 19. decembrom sa na najstaršom trhovisku v meste, Námestí sv. Mikuláša, objavia doboví remeselníci, aby návštevníkom ponúkli svoje ručne zhotovené výrobky, netradičné kulinárske špeciality či horúci stredoveký punč,“ oznámila Majtánová.

Čarovnú sviatočnú atmosféru doplní aj originálna trnavská online hra Škriatkovo kúzlo.

„V polovici novembra spúšťame zimnú rozprávku na adrese skriatkovia.trnava.sk. Vlani si získala mnoho priaznivcov a tak sa tento rok stretneme so škriatkom Krémešom a jeho priateľmi znova. Hra nás prevedie centrom mesta, kde prostredníctvom inštalácií v ôsmich oknách nakukneme do čarovných škriatkovských svetov,“ doplnil Matej Juran z Mestského kultúrneho strediska – Zaži v Trnave.

Rok 2022 budú Trnavčania vítať tradične Novoročným koncertom v Kostole sv. Jakuba. Trnavský komorný orchester so sólistami Hanou Friedovou a Danielom Čapkovičom nám predstavia piesne Mikuláša Schneidera-Trnavského, Jána Václava Stamitza a Ladislava Kupkoviča.

Program Adventu v Trnave 2021

Štyri adventné koncerty (Kostol sv. Jakuba)

28. novembra: Katarína Koščová s kapelou a sláčikovým kvartetom
Vstupné: 12 eur
5. decembra: Spevácky zbor Technik STU
Vstupné: 6 eur
12. decembra: Trnavskí umelci a orchester Harmónia
Vstupné: 10 eur
18. decembra: Spevácky zbor Voci Allegre
Vstupné: 10 eur

Koncerty sa uskutočnia v režime OTP – očkovaní/testovaní/po prekonaní ochorenia COVID-19 (deti do 12 rokov bez obmedzení).
Predpredaj vstupeniek od 10. novembra 2021 v sieti Ticketportal a v TIC Región Trnava (v mestskej veži).

Divadielka pre najmenších (západné krídlo radnice, Hlavná 1)
5. decembra: Teátro Neline – Nesiem vám novinu…
12. decembra: Škriatkovsky dobré Vianoce
19. decembra: Divadlo Agapé – Zimná rozprávka

Vstupné: 2 eurá. TIC Región Trnava (v mestskej veži).
Podujatie sa uskutoční v režime KZ – kompletne zaočkovaní (deti do 12 rokov bez obmedzení).

Stredoveké adventné trhy (Námestie sv. Mikuláša)
17. – 19. decembra
Podujatie sa uskutoční v režime KZ – kompletne zaočkovaní (deti do 12 rokov bez obmedzení).

Novoročný koncert (Kostol sv. Jakuba)
1. januára 2022
Podujatie sa uskutoční v režime OTP – očkovaní/testovaní/po prekonaní ochorenia COVID-19 (deti do 12 rokov bez obmedzení).

Ulož ako PDF
Napísal 27. októbra 2021 15:22. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.