reklama

Mesto zverejnilo informácie o zabezpečení cintorínskych služieb od 1. júna 2020

Od 1. júna 2020 bude trnavské pohrebiská spravovať namiesto súkromnej spoločnosti Mesto Trnava. Kancelária správy pohrebísk ostáva na svojom pôvodnom mieste na cintoríne na Kamennej ceste 1, informuje trnavská samospráva v tlačovej správe.

„Mesto ohľadne cintorínskych služieb doteraz organizovalo len smútočné obrady pri občianskych pohreboch, teraz už na seba preberáme komplexnú agendu v tejto oblasti s jasným cieľom skvalitnenia služieb občanom,“ povedal primátor Trnavy Peter Bročka.


Cintorín na ulici Terézie Vansovej

Ilustračné foto

Správa pohrebísk, ktorá patrí pod novovytvorený odbor komunálnych a cintorínskych služieb Mestského úradu v Trnave, bude zabezpečovať nájomné zmluvy na hrobové miesta, výkopy hrobov a exhumácie, riešiť bude aj prenájmy obradnej miestnosti, správu a údržbu pohrebísk a domov smútku a taktiež povolenia na vstup do pohrebísk pre kamenárske služby.

V kancelárii na Kamennej ceste sa bude platiť v hotovosti i kartou, prípadne bankovým prevodom na základe vystavenej faktúry.

Telefónne číslo kancelárie správy pohrebísk je 0915 972 311, správcu pohrebísk je možné kontaktovať na čísle 0918 800 448.

Mesto Trnava na základe zmluvnej dohody s doterajším súkromným správcom prevezme od 1. júna 2020 prevádzkovanie pohrebísk, nadobudne a bude využívať informačný systém slúžiaci pre prevádzku pohrebísk, prevezme nájomné vzťahy k hrobovým miestam, vysporiada hnuteľný inventár pohrebísk a zariadenia domov smútku obstaraný spoločnosťou a vysporiada technické a majetkové zhodnotenie (investície) do nehnuteľného majetku mesta zo strany spoločnosti.

Úradné hodiny správy pohrebísk pre verejnosť na Kamennej ceste 1:

Pondelok: 8.00 – 16.00 hod.
Utorok: nestránkový deň (iba urgentné prípady)
Streda:  8.00 – 16.00 hod.
Štvrtok: nestránkový deň (iba urgentné prípady)
Piatok:  8.00 – 12.00 hod.

Ulož ako PDF
Napísal 28. mája 2020 18:22. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

37 komentárov pre “Mesto zverejnilo informácie o zabezpečení cintorínskych služieb od 1. júna 2020”

 1. 1
  Tim says:

  Zatiaľ tejto novovzniknutej situácii nerozumiem, hlavne tým dvom nestránkovým dňom v týždni.
  Doteraz som tam vždy vybavil, čo som potreboval v princípe na počkanie alebo na telef. zavolanie (informácie o pohreboch a pod.). Nikdy som sa tam nestretol s odmietnutím, že teraz nie, lebo nie sú stránkové dni.

  V čom má byť ten jasný cieľ skvalitnenia služieb občanom ?

 2. 2
  Parva Roma says:

  No čo, Slovensko bude krajinou, kde sa ľudia nebudú báť umierať.

 3. 3
  Starý says:

  Nechápem, čo je na to urgentny pripad a načo potrebuju
  nestránkový deň? Pôjdu kosiť, hrabať alebo budú mať volny
  deň? Ja si myslím, že na údržbu si nájdu spriaznenú,
  primátorovi oddanú firmu. Vivat primátor a jeho stádo

 4. 4
  Y says:

  Cintorínske služby s nestránkovými hodinami. Nezaobstaralo si mesto náhodou nejaký generátor nápadov, ktorý chrlí takéto úchvatné napady? Napríklad cyklogenerátor I. generácie?
  BA a NR budú zase čumieť spoza plota.

 5. 5
  ZOMRI says:

  Bývalé pohrebníctvo okrem toho, že malo otvorené každý pracovný deň od 8 – 16, tak mali k dispozícii dve mobilné linky, ktoré fungovali nonstop.

 6. 6
  Nápad says:

  Čo tak pouvažovať ešte nad sanitárnym dňom?

  • 6.1
   ABC says:

   Prvé náznaky preberania činností od súkromníkov z dôvodu nevýhodnosti pre mesto bolo kosenie a starostlivosť o zeleň. Kosenie vieme ako dopadlo a stále ten istý scenár. Ráno o 8,30 príchod na miesto kosenia o 13 hod. treba končiť aby sa stihol koniec pracovného času. Prestalo sa s jarným a jesenným čistením verejných priestranstiev, vraj to zoberú kosačky. Sadenie stromov do jamiek ako keď sa hrávali guličky. Teraz nastal po 5 rokoch pokrok zakúpením 10 vakov na vodu a pomalé polievanie tuším zahraničnou firmou čo u mňa vyvoláva radosť z pomoci mexickému podnikateľovi.Potreba polievať 4 krát mesačne od marca do novembra nič nehovorí hlavnému záhradníkovi z Hlavnej č.1.Útok na City Arénu a prehratý súdny spor s hrozbou nútenej správy mesta Trnava, kde v hre je 25- 30 miliónov eur je iba drobná epizóda vo spravovaný vecí verejných. Potom nastal posun a kordinovaný útok ovládnuť zimák a kupko v Kamenáči. Za 1,5 roka prevádzkovania nárast nákladov o 1074 tisíc eur. Jeden z hlavných dôvodou, neinvestovanie do prevádzok, čo však mal podnikateľ vyslovene zakázané. Tou zmluvou mali poslanci a primátor vytapetované byty a odborníci na to nedošli. Takže môžeme iba tušiť čo čaká rodiny pozostalých, dočkajú sa dôstojnej rozlúčky so zosnulými pri odchode z tohto sveta.

 7. 7
 8. 8
  emyli says:

  a na aké tel.č. volať ,keď treba prísť zobrať mrtvolku ?

 9. 9
  natare says:

  A budú konečne opravené chodníky a jama na parkovisku, kde keď naprší tak sa tadiaľ nedá prejsť? Parkovisko by potrebovalo dokonca rozšíriť, lebo pri väčšom pohrebe nie je kde zaparkovať. Alebo na jednej strane cesty by mali byť vytvorené parkovacie miesta (zelený pruh medzi cyklochodníkom a cestou) aj tak tam rastie len burina.

  • 9.1
   Ddt says:

   Nesnívaj o parkoviskách. Cyklistom to nič nevraví. Nevedia na čo to je dobré alebo či je to potrebné.

  • 9.2
   ABC says:

   V rámci toho výhodného prenájmu mohol predchádzajúci prevádzkovateľ zabezpečovať aj opravu mestských parkovísk v rámci mesta a investície nech si poslanci vyhodnotia ako verejno prospešnú prácu a zverejňujú koncom roka ako svoju aktivitu. Prejdú k zložitejším úlohám, po náteroch lavičiek a oprave Gulivera v promiške, prichádzajú nové výzvy a zložitejšie úlohy. Je vidieť pokrok na všetkých úrovniach správy vecí verejných. Odhadom táto estrádna vložka vide mesto na odhadovaných 300 000 tisíc eur, o ktorých prednostka povedala že nie sú v rozpočte. Zrejme to bude zabezpečované sponzorsky. Záverom by som chcel poznamenať že by mohla prísť do mesta STV, aby sa zas mohol prezentovať ekologický boj s ploskáčikom pagaštanovím.

 10. 10
  Klobucnik says:

  aby to nedopadlo ako v kamenaci ze cintorin budu pripravovat na sezonu a bude stale zamknuty zamknuta slavia rano ,zamknuty kamenac zamknute detske ihriska zamknute skolske ihriska ved ale naco rozptylit deti ci dospelych na viac ihrisk staci otvorit jedno teda aj to co nepatri mestu inak by bolo zatvorene a pekne nech sa tam vsetci tlacia ja uz neviem som zufaly z takejto neschopnosti ale hlavne ze mame tie dane vysoke tam sa tato neschopnost vykompenzuje bodaj vas slak trafil a skoncili ste v pekle za toto ale ludia sa museli zblaznit ked vidim cloveka rano o piatej ako venci psa ma rukavice a ruško a v okruhu 100 metrov ani ziva dusa hned je mi vsetko jasne btw na slaviu chodili ludia rano cvicit alebo behat pred pracou to znamena o siestej teraz tsm chudaci stoja pred branou a o siedmej este zatvorene hned je mi jasne kto spravuje nieco co je pekne ale neda sa pouzivat

 11. 11
  Amen says:

  Pomodlime sa, aby tieto služby nedopadli tak, ako kosenie.

  • 11.1
   • 11.1.1
    ABC says:

    V podstate sa potvrdzuje to čo sa šušká od začiatku jeho devastovania mesta a financií patriacim nám všetkým. Dosadiť si svojich ľudí a ovládnuť mesto na obdobie v zmysle vzletnej myšlienky s Petrom Bročkom ml. a jeho rodinou na večné časy a nikdy inak. Je zarážajúce ako sa v súčastnosti za pomoci poloprávd a klamstiev dokáže manipulovať verejná mienka a občania mesta. Nikto vám nemôže dať to čo ja vám môžem sľúbiť. Koľko stálo to experimentovanie s kosením, koľko stálo experimentovanie s novým modelom zabezpečovanie komunálnych služieb. Kto bude vykonávať jarné a jesenné čistenie mesta, starostlivosť o stromy, kto bude vykonávať v strede mesta odborné záhradnícke práce, naďalej sa budú vysádzať stromy do jamok ako na obľúbenú hru guľky. Nemôže sa dať do verejnej súťaže aj zimná údržba, aby firmy mohli zakúpiť viac účelové stroje ako na kosenie, posyp pri poľadovici, odhŕňanie snehu z chodníkov pripadajúce do správy mesta. Taký traktorík s vykurovanou kabínou s pojazdnou rýchlosťou 10 km za hodinu zabezpečí ošetrenie chodníkov za smenu 70 km. Tých postrehov a podnetov je veľa, lepšie je však vyplakávať a sťažovať sa že nie sú peniaze a samozrejme ľudia.

    • 11.1.1.1
     Realita says:

     Selfíčkar plus zopár pritakávačov. Vízie a štúdie.
     Taľafatky, z ktorých cítiť, že niektorí presvedčili aj sami seba, že pod ich rukami sa zrodila Trnava. Pocit obdivovania až spoza hraníc katastra.
     Niet čo dodať.

    • 11.1.1.2
     5ulo says:

     Mne sa paci ten argument, ze Brcko moze za to, ze sa stromy vysadzaju do jamocok na gulocky.. ano ano, on vydal prikaz zahradnikom, ktori sa o to staraju, aby tak urobili.. fakt tlieskam :D

     • 11.1.1.2.1
      Strom says:

      Veď on sa k tomu hlásil. Stromy prezentoval ako svoje dieťa. Touto slávobránou sa prechádzal niekoľko rokov.

     • 11.1.1.2.2
      Rajo says:

      Keď vedel lízať smotanu z tejto akcie, tak by mal vedieť zobrať komplexnú zodpovednosť.

      • 11.1.1.2.2.1
       Manažér says:

       Hovorí sa tomu manažérska zodpovednosť. Zmluvy, ich realizácia, plnenie zmluvných povinností, kontrola plnenia povinností,…

 12. 12
  ABC says:

  Tak potom musíš chodiť s otvorenými očami a pýtať odpoveď na otázku prečo je toľko uschnutých stromov. Postup pri výsadbe stromov s koreňovým balom by mal byť – vykopať jamu o objeme 0,6 kubíka, na dno jamy dať melioračnú hadicu o priemere 7 cm a vyviesť ju nad úroveň terénu. Pomiešať vykopanú zeminu s humusom a granulovaným hnojivom a postupne zasypávať. Zabezpečiť polievanie vo vegetačnom období 16 krát za sezónu. Takto zasadené a ošetrované stromy by mu z diaľky kývali pri prechádzaní okolo. tento postup čo sa týka materiálneho zabezpečenia predstavuje kvalifikovaným odhadom 15 eur. Polievanie je nevyhnutnosť, ktoré sa dá odkontrolovať spätne z faktúr.

  • 12.1
   Stromy says:

   Koľko stromov vysadenych minulý rok uschlo?

   • 12.1.1
    ODP says:

    Blbá otázka.
    Daj nasledovnú otázku: koľko novo vysadených stromov uschlo za posledných 5 rokov?

    • 12.1.1.1
     maxim says:

     Za posledných 5 rokov som ich narátal asi 100. Sucho a horúčavy urobia svoje. Niektoré suché stromy stále neodstránili.

     • 12.1.1.1.1
      Stromy says:

      Zo cca 4000 to nieje moc predtým sa ledva 100 vysadilo ročne. Minulý rok sa začali používať závlahové vaky a je to lepšie.

      • 12.1.1.1.1.1
       ABC says:

       Ja som tých vakov napočítal 10 ks takže žiadne terno. Jeden vak jeden deň. Pri cca 4000 stromoch ako uvádzaš by ich bolo potrebné 400 vakov pri nasledovnom výpočte. Máme 4 000 stromov ktoré potrebujú poliať minimálne 16 krát za vegetačné obdobie. takže 4 000 stromov x 16 zalíevaní za vegetačné obdobie = 64 000 vakov. 8 mesiacov vegetačné obdobie x 4 týždne x 5 pracovných dní = 160 pracovných dní v období vegetácie. Takže 64 000 deleno 160 dni v čase vegetácie = 400 vakov. V prípade práce v sobotu nedeľu by potreba vakov sa znížila na 285 ks.

 13. 13
  Stromy says:

  Úf stromy co sa sadili pred 5 rokmi už nepotrebujú závlahové vaky takže tie tvoje výpočty sú zbytočné. Zalieva sa už od marca a v horúčavách v lete sa zálievka zvyšuje. Väčšina stromov sa bude sadiť v jesenných termínoch keďže býva na jar veľké sucho a na jeseň už niesu vysoké teploty.

  • 13.1
   ABC says:

   Možno to pre teba je prekvapenie, ale túto informáciu mám od odborníčky dlhodobo pracujúcej v tejto problematike. 5 ročná starostlivosť je potreba a v súčastnosti nevyhnutnosť, Dokonca tvrdí, že aj pokiaľ prší nikdy v poslednom období nenaprší toľko, aby dážď prenikol až ku koreňom. Muselo by napršať 50 mm a zemina v zložení, ako som uviedol v predchádzajúcom príspevku. A to treba vzhľadom k vývoju klimatických zmien potrebné počítať, že sa budú musieť polievať aj 10 – 20 ročné stromy, aby nevyschli.

   • 13.1.1
    Stromy says:

    Píšem o vakoch pre novo vysadené stromy a nie o zálievke ktorá je pravidelne tento rok už od marca

 14. 14
  Parva Roma says:

  Všeobecne záväzné nariadenie platné v Trnave stanovuje cenu za výkop obyčajného hrobu v lete na 67 eur, prehĺbeného na 85 eur.
  Mesto Trnava bude spoločnosti Rigstav platiť za výkop takýchto hrobov 180 eur a pri prehĺbenom 215 eur. Veľké rozdiely cien sú aj v ďalších položkách…
  Rozdiel zatiaľ hradí mesto…

  Takže nás čaká ďalšie zvyšovanie poplatkov :(

  • 14.1
   Odporúčanie says:

   Začnime si už teraz šetriť na poslednú cestu. Bude to drahý špás.

   • 14.1.1
    ABC says:

    Kosil, natieral lavičky, to mohol dať aj to kopanie hrobov, to by bolo iné café. Keď nebudeš mať na pohreb peniaze, mesto ťa musí pochovať na vlastné náklady. Takže žiadny strach.

 15. 15
  Starý says:

  Najlepšie na tom je to, že najskôr zrušia zmluvu
  s Rigom a potom si ho objednajú na kopanie hrobov
  za drahšie. Toto trnavské Kocúrkovo kedy skončí?
  Co ešte nášho primitíva pardon primátora napadne.
  Všetko sa dozvieme na FB ako u premiéra.

 16. 16
  Bezdomovec says:

  Na zamyslenie je zvýšenie poplatkov za služby spojené s pohrebom o 300 eur. Pre nedostatok pracovníkov nastáva pietna rozlúčka po 9 dňoch po úmrtí. To už je len ďalší gól do vlastnej brány.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.