reklama

Mesto zverejnilo informácie o zabezpečení cintorínskych služieb od 1. júna 2020

Od 1. júna 2020 bude trnavské pohrebiská spravovať namiesto súkromnej spoločnosti Mesto Trnava. Kancelária správy pohrebísk ostáva na svojom pôvodnom mieste na cintoríne na Kamennej ceste 1, informuje trnavská samospráva v tlačovej správe.

„Mesto ohľadne cintorínskych služieb doteraz organizovalo len smútočné obrady pri občianskych pohreboch, teraz už na seba preberáme komplexnú agendu v tejto oblasti s jasným cieľom skvalitnenia služieb občanom,“ povedal primátor Trnavy Peter Bročka.


Cintorín na ulici Terézie Vansovej

Ilustračné foto

Správa pohrebísk, ktorá patrí pod novovytvorený odbor komunálnych a cintorínskych služieb Mestského úradu v Trnave, bude zabezpečovať nájomné zmluvy na hrobové miesta, výkopy hrobov a exhumácie, riešiť bude aj prenájmy obradnej miestnosti, správu a údržbu pohrebísk a domov smútku a taktiež povolenia na vstup do pohrebísk pre kamenárske služby.

V kancelárii na Kamennej ceste sa bude platiť v hotovosti i kartou, prípadne bankovým prevodom na základe vystavenej faktúry.

Telefónne číslo kancelárie správy pohrebísk je 0915 972 311, správcu pohrebísk je možné kontaktovať na čísle 0918 800 448.

Mesto Trnava na základe zmluvnej dohody s doterajším súkromným správcom prevezme od 1. júna 2020 prevádzkovanie pohrebísk, nadobudne a bude využívať informačný systém slúžiaci pre prevádzku pohrebísk, prevezme nájomné vzťahy k hrobovým miestam, vysporiada hnuteľný inventár pohrebísk a zariadenia domov smútku obstaraný spoločnosťou a vysporiada technické a majetkové zhodnotenie (investície) do nehnuteľného majetku mesta zo strany spoločnosti.

Úradné hodiny správy pohrebísk pre verejnosť na Kamennej ceste 1:

Pondelok: 8.00 – 16.00 hod.
Utorok: nestránkový deň (iba urgentné prípady)
Streda:  8.00 – 16.00 hod.
Štvrtok: nestránkový deň (iba urgentné prípady)
Piatok:  8.00 – 12.00 hod.

Ulož ako PDF
Napísal 28. mája 2020 18:22. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto zverejnilo informácie o zabezpečení cintorínskych služieb od 1. júna 2020”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.