reklama

Cintorínske služby v Trnave bude od 1. júna prevádzkovať mesto

AKTUALIZOVANÉ 14. mája 2020 o 23:14

Vo štvrtok 14. mája 2020 sa v konferenčnej sále trnavskej radnice uskutočnilo 3. mimoriadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva Mesta Trnava.

Predmetom rokovania bolo urovnanie záležitostí medzi Mestom Trnava a spoločnosťou Rigstav, ktorá zabezpečuje na základe zmluvy s mestom prevádzkovanie pohrebísk na území Trnavy.

Záujmom mesta Trnava je prevziať prevádzkovanie pohrebísk a cintorínskych služieb do svojej správy.

Stane sa tak na základe hlasovania poslancov od 1. júna 2020.

Ilustračné foto

„Prioritným cieľom mesta je zabezpečiť kontinuálne a bezproblémové pokračovanie cintorínskych služieb pre občanov,“ poznamenala prednostka Mestského úradu v Trnave Katarína Koncošová.

Mesto Trnava rokovalo so spoločnosťou Rigstav niekoľko mesiacov. Koncesná zmluva na prevádzkovanie pohrebísk na území mesta Trnava platila od roku 2008.

Trnavská radnica zmluvným vzťahom s odchádzajúcim prevádzkovateľom prevezme prevádzkovanie pohrebísk, nadobudne a bude využívať informačný systém slúžiaci pre prevádzku pohrebísk, prevezme nájomné vzťahy k hrobovým miestam, vysporiada hnuteľný inventár pohrebísk a zariadenia domov smútku obstaraný spoločnosťou a vysporiada technické a majetkové zhodnotenie (investície) do nehnuteľného majetku mesta zo strany spoločnosti.

Mesto preberie časť zamestnancov súkromnej spoločnosti.

Spoločnosť Rigstav si bude prenajímať od mesta objekt pre kvetinárstvo a kamenárstvo na Kamennej ceste.

Ulož ako PDF
Napísal 14. mája 2020 8:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Cintorínske služby v Trnave bude od 1. júna prevádzkovať mesto”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.