reklama

Cintorínske služby v Trnave bude od 1. júna prevádzkovať mesto

AKTUALIZOVANÉ 14. mája 2020 o 23:14

Vo štvrtok 14. mája 2020 sa v konferenčnej sále trnavskej radnice uskutočnilo 3. mimoriadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva Mesta Trnava.

Predmetom rokovania bolo urovnanie záležitostí medzi Mestom Trnava a spoločnosťou Rigstav, ktorá zabezpečuje na základe zmluvy s mestom prevádzkovanie pohrebísk na území Trnavy.

Záujmom mesta Trnava je prevziať prevádzkovanie pohrebísk a cintorínskych služieb do svojej správy.

Stane sa tak na základe hlasovania poslancov od 1. júna 2020.

Ilustračné foto

“Prioritným cieľom mesta je zabezpečiť kontinuálne a bezproblémové pokračovanie cintorínskych služieb pre občanov,” poznamenala prednostka Mestského úradu v Trnave Katarína Koncošová.

Mesto Trnava rokovalo so spoločnosťou Rigstav niekoľko mesiacov. Koncesná zmluva na prevádzkovanie pohrebísk na území mesta Trnava platila od roku 2008.

Trnavská radnica zmluvným vzťahom s odchádzajúcim prevádzkovateľom prevezme prevádzkovanie pohrebísk, nadobudne a bude využívať informačný systém slúžiaci pre prevádzku pohrebísk, prevezme nájomné vzťahy k hrobovým miestam, vysporiada hnuteľný inventár pohrebísk a zariadenia domov smútku obstaraný spoločnosťou a vysporiada technické a majetkové zhodnotenie (investície) do nehnuteľného majetku mesta zo strany spoločnosti.

Mesto preberie časť zamestnancov súkromnej spoločnosti.

Spoločnosť Rigstav si bude prenajímať od mesta objekt pre kvetinárstvo a kamenárstvo na Kamennej ceste.

Ulož ako PDF
Napísal 14. mája 2020 8:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

29 komentárov pre “Cintorínske služby v Trnave bude od 1. júna prevádzkovať mesto”

 1. 1
  Jozef says:

  Velmi by ma zaujimalo aky dovod bol na zmenu prevadzkovatela budu usetrene financie ci co treba vycislit usetrene naklady pri zmene prevadzkovatela vdaka

  • 1.1
   nem tudom says:

   Si mohol počuť odpoveď Koncošovej že nevie a nerozumie
   To ti musí stačiť.

  • 1.2
   Pssst says:

   Čo keby tieto služby robila miestna úderka vo voľnom čase. Proste nepôjdu natierať lavičky, alebo sadiť stromy. Namiesto toho vykopú nejakú tú jamku, však je to len jamka o čosi väčšia ako jamka pre strom.
   Zanôtia aj známu Už ma obkľúčili…

 2. 2
  jano says:

  Treba si uvedomiť, že podnikatelia iba zarábajú na našom meste. Preto si musíme sami kosiť, sami prevádzkovať zimný štadión a trhovisko, sami si organizovať vianočné trhy, teraz si budeme aj spravovať cintoríny, kopať jamy a čítať básničky…
  Dôležité je to, že to robíme lacnejšie, ale stačí to iba tvrdiť, lebo dokázať sa to nedá. Tak ešte upratovať mesto, asfaltovať cesty,…
  Máme toho ešte veľa pred sebou

  • 2.1
   Jan says:

   Jano, prosím ťa nezavádzaj verejnosť a účastníkov tejto diskusie. Kosenie dokážeme zabezpečiť o 150% drachšie ako za predchádzajúcej garnitúry, zimný štadión o 1 074 472, 60 eur za 18 mesiacov mestského tútorstva, vianočné trhy sú kapitola sama osebe, čí vyššia cena tým prepálenejší olej. Toto všetko sa dočítaš v materiáli záverečný účet mesta za roky 2014 – 2019, len to treba pohľadať a spočítať. Takže súčastná garnitúra vedie mesto podľa bolševicko – kapinalistického experimentu spejúce k otroctvu a genocíde.

  • 2.2
   Šetrič says:

   jano, dobre hovoríš
   treba šetriť za každú cenu
   nech to stojí čo to stojí
   aj keď to bude o 200% drahšie, ale hlavne že šetríme

 3. 3
  hymna LT says:

  Hymna LT a vodcu Nera :
  Bude sa povinne spievať v pozore pred každým MZ
  Zložilo – politbyro s láskou pre svoje brovce

  V mládí (Smer-SD) jsem se učil hrobařem,
  jezdit s hlínou, jezdit s trakařem, (cyklotrakař)
  kopat hroby byl můj ideál! (vyrubovať stromy)
  Jezdit s hlínou, jezdit s vozíkem, (kosačkou)
  s černou rakví, s bílým pomníkem, (pomník osloboditeľov padá)
  toho bych se nikdy nenadál!
  Že do módy přijde kremace, (spaľovňa)
  černý hrobař (Krajčo) bude bez práce,
  toho bych se nikdy nenadál!
  Kolem projel vůz milionáře, (developera)
  záblesk světel pad mi do tváře, (do brady)
  marně skřípěj’ kola brzdící. (bikesharing pešia zóna)
  Stoupám vzhůru, stoupám ke hvězdám, (hviezda Fejsbúku)
  tam se s černou rakví neshledám, (čierna diera v rozpočte)
  sbohem, bílé město zářící! (žiariace cykloveže)
  Sbohem (Trnava), moje město,
  vzpomínat budu přesto,
  jak jsem poznal tvůj smích (nad štúdiami)
  a tvůj pláč (plač a slzy nad daňami)
  na na na na na …

 4. 4
  miro says:

  Je to irónia že hrobári mestského rozpočtu budú skutoční hrobári.
  Život je veselý.

  • 4.1
   sprava says:

   To že sú hrobári mestského rozpočtu je skutočnosť, stanú sa aj hrobári mesta? Alebo keď mesto príde do nútenej správy bude Nero pochovávať? Ráno začne kopať hrob potom sa prezlečie a s truhlou a nebožtíkom na pochoduje do obradnej siene dá rozlúčkovú reč a ide sa k vykopanej jame ….. Nebude bubáčikov takže ja šam, ja šam. Keď bude viac nebožtíkov bude musieť zapojiť aj najvernejších. Ja sa pýtam, keď to niekto robí úmyselne, nehospodárne nakladanie z financiami mesta, aké to má právne dosahy. Takto verejne šafáriť v bydlisku Fico bijca a ništ . Dnes mohol keby nesedel na zastupiteľstve zarobiť 20 000 eur. Rómovia na Kollárovej ulici, tlupa bez rúšok na kope, len tam nebol nikto čo by to bol skasíroval.

 5. 5
  lolo says:

  Ze vas to furt baví

  • 5.1
   Robo says:

   Teba by to tiez bavilo keby si roky nacucnuty na rozpocet TT a potom ta odstrihnu a ostane ti len jedna diskusia ked mozes anonymne plackat a plackat a plackat a vysledok ziadny……..

   • 5.1.1
    Nevec Gdo says:

    (-:
    Tiez mam ten dojem, ze tie slzy tecu z tejto strany.

   • 5.1.2
    ABC says:

    V tejto situácii v akej sa nachádza mesto Trnava pod vašim vedení, smiať sa môže iba človek po preflámovanej noci s ťažkým stupňom opilosti. Vážený pokiaľ vám to ešte nedošlo ste nespôsobilí čokoľvek riadiť. Systém pokus omyl,sto tisíc sem, sto tisíc tam, iba v prípade že Igor môže tlačiť v neobmedzenom množstve platidlá všetkých nominálnych hodnôt.

    • 5.1.2.1
     funebrák says:

     Rigo si s LenOnom a spol vytrel pr..l ako s malými chlapcami
     tak ako aj Arriva
     tak ako aj Vlado s pokutou na CA,
     tak ako každý developer
     = všetko nevýhodné pre mesto

     neviete kosiť tak kosíte
     neviete prevádzkovať zimák tak prevádzkujete
     neviete kopať hroby tak idete kopať
     neviete riadiť mesto tak ho riadite
     = všetko stratové pre mesto

 6. 6
  hrobník says:

  Je to hlavolam tzv. cyklohlavolam.
  Doteraz stáli mesto cintorínske služby 0,0 € slovom nula euro.
  Odteraz bude stáť desaťtisíce naviac z rozpočtu ktorý je prázdny každý rok.
  Budú sa nakupovať stroje, zariadenia, príjimať zamestnanci.
  Koncošová netuší koľko tá prdel bude stáť a z čoho sa bude škrtať.
  Preto sa pripravovali 6 mesiacov, lebo nevedia dať na stôl žiadne čísla.
  Na fejcbúku sa bude tvrdiť že je to lacnejšie.
  Brovce to lajknú to dá logika stáda.
  Nejako bolo nejako bude.

 7. 7
  Klobucnik says:

  tak ako kamenac kupalisko prevadzkuje ho mesto od februara do konca juna ho chystaju na sezonu je to zatvorene a pobehuje tam jeden dvsja ludia hudba tam vali z repraku sak co cele ke to nase tak mozeme a clovek nema ani z arealu nic a ani z okolia arealu nic kedze pocuva radio vsade kam sa pohnem ale prisam bohu este raz to tam bude hulakat zavolam policajtov to uz ozaj sa neda nikam oddychnut ajtak sezona kupaliska nebude a keby bol otvoreny areal tak sa ludia nemusia tlacit pri rybnikoch tiez oplotenych a lavickach… pamatam minulost ked robili udrzbu a areal bol otvoreny ale to nebolo za tohto stavu je mi to luto ale strcte si kamenac do zadneho otvoru lepsie by bolo zrovnat to zo zemou a nasadit tam travu ale aj to by bol problem pokosit behal by tam nejaky prevadzKÁR cely rok s kosakom a snazil sa to tam zveladit popripade by tam osadil tabule zakaz vstupu na travu

  • 7.1
   hokejista says:

   No vidíte chlapci a celé nás občanov mesta to stálo len o 1 074 472 eur viac za porovnateľné obdobie 18 mesiacov oproti predchádzajúcemu prevádzkovateľovi. Nebyť opatrení ktoré sa tam spravili v spolupráci prevádzkovateľ a hokejisti tak by to bolo o ďalších 180 000 eur drahšie. Zoberme si Žilinu, klub odkúpil od mesta MHK za 30 000 eur, dostane od mesta 60 000 eur a ľad zadarmo. v Trnave, keď súťaží o Európske mesto roka, tak Nero, Viskupič, Hosťovecká a Fuzák hokej v Trnave zlikvidujú. A keby len hokej.

 8. 8
  Urob si sám says:

  Najhorším riešením pre samosprávu je filozofia “robme si to sami, bude to lacnejšie”.
  Táto filozofia v prípade samosprávy je takmer vždy úplná sprostosť. Obyčajne ju presadzujú opoziční populisti, ktorí chcú zbierať volebné body. V Trnave je anomália, pretože to presadzujú ľudia od kormidla. Smutné, že na to neprišli, sú tam už druhé volebné obdobie.
  Vysúťažiť profi službu za najlepšiu cenu je vždy systematickejším riešením ako sa hrať na kinga, ktorý všetko vie. Dodávateľa služby viem naviac aj kontrolovať a striktne vyžadovať podmienky plnenia zmluvy. Prípadne vyhlásiť súťaž na ďalšieho dodávateľa.
  Jedna otázka na zamyslenie: aký je rozdiel medzi výsledkom práce profesionála a výsledkom práce začiatočníka, ktorý prácu robí prvý raz? Normálny človek dá správnu odpoveď intuitívne. Chrobák Truhlík dá tú druhú odpoveď.

  Veľmi by ma zaujímalo, kto je iniciátorom nápadov “robme si to sami”. Najvyšší čas identifikovať toto/tieto indivíduum, bez milosti mu odobrať kompetencie a poslať ho na doštudovanie elementárnych ekonomických pravidiel.
  Aký nápad máme najbližšie očakávať? Žeby prevzatie mestskej hromadnej dopravy? Bohovsky by podľa tejto filozofie ušetrili. Státisíce eur. Niektorí úderníci by mohli aj jazdiť na autobuse.

  Nič nepochopili.
  Namiesto pokroku vpred idú míľovými krokmi vzad. Vybíjajú energiu tam, kde treba len jemne doladiť zabehnuté veci.

  • 8.1
   klobucnik says:

   velmi. presne napisane a pomenovane plne suhlasim je logicke ze ak ma nieco sukromnik tak musi chce a snazi sa kumulovat zisk mne to pride akoby si mesto myslelo ze sukromnik “parazituje” na meste a tak by bolo vhodne a idealne aby sme odstavili sukromnika a zarabali na tom lenze nevieme ako sa to ma robit ak to robime nerobime to dobre, ale to nevadi aj ked je to nevadi lebo to co robime robime najlepsie ako vieme a snazime sa… tato ideologia je čudna a vyvodil by som za to osobnu hmotnu zodpovednost ved kto kontroluje mesto ked mesto nieco prevadzkuje je to nanic a pekny bordel este raz opakujem ked pojdem do kamenaca a bude tam ten prevadzkar co tam vsetko robi sam a bude hucat hudba z toho repraku tak mu vysvetlim nech si da sluchatka a odpali si svoje bubienky a neotravuje okolie ked je tam zamknuty zabarikadovany. radsej mat 10 mesiacov otvorene a mat tam lavicky ako dva mesiace napustene vodou

   • 8.1.1
    ako vždy says:

    klobučník ale oni to chceli robiť dobre , ale dopadlo to ako vždy.

   • 8.1.2
    Vitko says:

    Kedy naposledy boli zapnute reproduktory? 🙂Naposledy pred asi 6 týždňami aj to len pocas prac doby a sli na 15% aj to len 1 vetva pocas prac doby, niekomu to vadilo tak odvtedy je ticho a sluchatka nenosim…. Areal bol otvoreny do zaciatku opatreni denne 9 00 do 17 00 po ne. Diky

    • 8.1.2.1
     Klobucnik says:

     prepacte vtedy do kamenaca nechodim lebo som v praci takze pre mna je zatvoreny stale a hudbu som pocul na 200 metrov a vsade kde som bol mna nezaujima ci su pustene na 5 10 50 percent ked nepocujem vtakov to mozem byt aj doma a pocuvat radio ale je lepsie raz nahrat a poslat dokaz ako sa stokrat dohadovat btw vymenili ste plechovu pokladnu na kupalisku za drevenne peklo to bude take rozpeckovane ze ten clovek tam skolabuje pokial mu tam nedate klimatizaciu a tie okienka sklenene ked som to zbadal budu ako prve co vam niekto rozbije tam ste mali mat drevenne okenice a mrezu to co tam je nebude mat dlhu zivotnost zatial to ale drží

  • 8.2
   čudo says:

   Iniciátoro nápadov je samozrejme to “Čudo” čo sedí na radnici a čo má akože riadiť mesto.

   • 8.2.1
    kostlivec says:

    A to ešte netušíme čo nás čaká a akých kostlivcov má v skrini
    Mám veľké obavy
    Bývalý kontrolór dal na stôl veľké obvinenia uvidíme čo bude robiť nová metla.

 9. 9
  krematórium says:

  Opäť aktuálna Karpina

 10. 10
  peter says:

  plne sa stotoznujem s príspevkom c.8.
  takto neuvazene a doslova zbytocne kroky pripravuju pokladnicu radnice o stotisice eur. napr. prevzatie organizacie vianocnych trhov.
  potom sa tieto vypadky rozpoctu sanuju navysenim vyberu dane z nehnutelnosti a pod.
  chvalabohu ze selfie na FB nejdu z pokladnice mesta.

 11. 11
  Gazda says:

  Príkladom filozofie “robme si to sami, bude to lacnejšie” môže byť pokus svojpomocne vychovať ošípanú do hmotnosti 90 kg.
  Náklady na kúpu odsťavčata, krmiva, veterinára, denná starostlivosť, likvidácia výkalov, náklady na mäsiara, údenie, atď. sú niekoľkonásobne väčšie, ako kúpa zopár kg mäsa, jaterníc, klobás, masti a oškvarkov.
  Novopečení chytráci, ktorí si myslia, že hlasy vo voľbách im aj automaticky nalievajú rozum, by mohli ísť na skusy k vidlám do maštale. Tam možno naberú skutočný sedliacky rozum.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.