reklama

Bývalá hráčka Hit UCM Monika Šimková prežíva svoj najťažší životný zápas. Pomocnú ruku jej podáva aj trnavský klub

Bývalá hráčka volejbalového tímu Hit UCM Trnava Monika Šimková prežíva svoj najťažší životný zápas. V snahe pomôcť Monike s finančne náročnou liečbou a rehabilitáciou trnavský klub vyrobil tričká a výťažok z ich predaja poskytne fondu určenému na úhradu nákladov. O aktivite Hit UCM hovorí predseda klubu Miloslav Duchoň.

Moniku Šimkovú som spoznal v našej premiérovej sezóne v ženskej extralige. Spoznal som v nej milé, usmievavé dievča, ktoré bolo výrazným prínosom na palubovke, ale taktiež kedykoľvek bolo treba, rada v klube pomohla. Po skončení sezóny sa vydala za svojím snom – študovať a hrať volejbal v USA.

Pre úspešnú študentku Univerzity v Buffale a hráčku volejbalovej Divízie 1 sa však v lete 2021 život radikálne zmenil. Začiatkom augusta bola hospitalizovaná v nemocnici následkom agresívnej bakteriálnej infekcie. Jej stav sa prudko zhoršoval, infekcia napádala celý organizmus čoho dôsledkom bolo zlyhávanie viacerých orgánov.

V snahe zachrániť Monike život bola, bohužiaľ, nutná amputácia oboch nôh. Vďaka skvelej starostlivosti lekárskeho personálu, ale aj vďaka podpore rodiny, známych a kamarátov sa Monikin stav po malých krôčkoch zlepšuje.

Stále má pred sebou dlhú a náročnú cestu, ale ako Moniku poznám, je to športovkyňa s bojovným srdcom a pred žiadnou výzvou necúvne.

Aj v čase, keď už študovala a hrala v USA nezabudla na Hit Trnava a keď bola na Slovensku, vždy som bol rád, keď sme sa stretli. Ani my na teba nezabúdame, Monika.

Všetci naši priaznivci, podporovatelia, kamaráti. Budem rád, ak spolu podporíme fond na Monikinu rehabilitáciu a pomoc v liečbe. Kúpou trička s logom “HIT4MON” prispejete na dobrú vec a získate okrem dobrého pocitu aj spomienkové tričko.

Tak ako vo volejbale, aj v živote je dôležité mať okolo seba tých správnych spoluhráčov. Poďme pomôcť Monike a tento dôležitý zápas spolu vyhrať.

Tričká si môžete osobne kúpiť na extraligovom zápase v sobotu 20. 11. 2021 v Mestskej športovej hale v Trnave alebo objednať na e-mailovej adrese hit4mon@gmail.com.

Miloslav Duchoň
predseda Hit Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 11. novembra 2021 12:45. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.