reklama

Volejbalistky Hit UCM odohrali záverečný zápas pred play off, gestom sa vyjadrili aj k situácii na Ukrajine

Volejbalistky Hit UCM Trnava majú za sebou druhú časť Niké extraligy žien. V sobotu 26. februára odohrali domáci zápas proti piatemu VKP Bratislava. Oba tímy sa pred duelom jasne postavili proti vojne.

V zápase sa bojovalo o každú loptu, aj keď výsledok zápasu už nemohol ovplyvniť poradie družstiev v skupine 5. až 9, keď VKP skupinu vyhralo a Trnava skončila na 9. mieste. V individuálnych štatistikách sa v doterajšej súťaži darilo univerzálnej hráčke Trnavy Ivane Povrazníkovej, ktorá získala zatiaľ 328 bodov a v tejto štatistike jej patrí 3. miesto.

V zápase obe družstvá na začiatku prejavili solidaritu s obyvateľmi Ukrajiny ako aj jasné nie vojne spoločnou fotkou a oficiálnym stanoviskom.

FOTO: Dominik Mičuda

„Všetci spoločne si prajeme, aby titulky novín zapĺňali informácie o výhrach a prehrách v športových stretnutiach a nie na bojiskách, aby sme čítali o stratách setov a nie ľudských životov, aby sme sa na (športové) boje tešili a nie skrývali sa vystrašení a v slzách do úkrytov,“ znie oficiálne stanovisko Hit UCM Trnava.

Hit UCM Trnava – VKP Bratislava 0:3 (-23, -19, -20)
Rozhodovali: Sarka a Gerboc.

Hit UCM: Sukovská 2, Grófová 6, Poláčková 6, Límová 3, Zámožíková 3, Slezáková 8, liberky Pagáčová a Magulová (Povrazníková 7, Tomčíková 1, Sadloňová 1, Červeňáková 1). Tréner: R. Filípek.
VKP: Smiešková 10, Kohútová 3, A. Vajdová 9, Boledovičová 10, Z. Písečná 10, Fartelová 2, liberky Mattová a M. Vajdová (Maťašová 3, Sahin 0, Snopková 1, Návratová 1). Tréner: J. Hančák.

Rastislav Filípek, tréner Hit UCM: „Dobre sme bránili v poli, horšie už to bolo s dohrávaním. Som rád, že sme bojovali, zopár lepších riešení by v istých momentoch nebolo na škodu.“

Tatiana Grófová, MVP zápasu, kapitánka: „Dnešný zápas bol z našej strany bojovný, no nestačilo to. Veľa nevynútených chýb, ale vyskúšali sme rôzne varianty a teraz je dôležité sústrediť sa na ďalšiu časť sezóny.“

Jaroslav Hančák, tréner VKP: „Nebol to náš najlepší výkon, ale ani najhorší. Takmer sme zaváhali koncovke prvého setu, ale zvládli sme ho a zvyšok zápasu sme mali pod kontrolou. Teší ma víťazstvo bez straty setu. Teraz máme týždeň na to, aby sme sa pripravili do play-off na Brusno.“

Do play off Niké extraligy žien postúpilo družstvo Hit UCM Trnava z 8. miesta, keďže Projekt SVF mladých reprezentantiek v tretej časti nepostupuje. Súperom Trnavčaniek bude 18 – násobný majster Slovenska Slávia EÚ Bratislava, ktorá zvíťazila v skupine o prvé až štvrté miesto.

Ulož ako PDF
Napísal 2. marca 2022 7:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.