reklama

Dvojica policajtov vďaka rýchlemu zásahu zachránila bezmocného Trnavčana v ohrození života

Dvojica policajtov vďaka rýchlemu zásahu zachránila bezmocného 63-ročného Trnavčana v ohrození života.

Najbližší sused staršieho pána si v pondelok 8.novembra 2021 všimol, že dôchodca leží bezmocne na zemi a volá o pomoc.

„Ihneď zalarmoval policajtov cez linku 158 a trnavskí policajti boli na mieste do pár minút. Operačnému stredisku potvrdili pravdivosť informácie a začali konať,“ opísala dramatické udalosti hovorkyňa KR PZ v Trnave Mária Linkešová.

FOTO: KR PZ Trnava

Dvojica zasahujúcich policajtov ppráp. Adam Kašuba a nstržm. Patrik Čavara cez dvere videli takmer nehybne ležiaceho dôchodcu, ktorému nemá kto pomôcť.

Preverili všetky prístupy do domu a jediný spôsob, akým sa mohli dostať rýchlo k mužovi, bolo cez strechu suseda a strešné okno.

„Zo zákona využili oprávnenie vstúpiť do domu a mužovi ihneď pomohli. Toho našli na mieste podchladeného, dezorientovaného, dehydrovaného a v zadnej časti tela mal krvnú podliatinu. Hliadka si spomenula na záchranárske 5T a dôchodcovi zabezpečili teplo, privolali pomoc a s mužom udržiavali neustály kontakt až do príchodu záchranárov. Tí nakoniec uviedli, že pán je cukrovkár a bol v ohrození života,“ priblížila Linkešová.

Po dvojhodinovej akcii na mieste udalosti policajti vyrozumeli mužovu sestru, ktorá dom dôchodcu prevzala a uzamkla.

Ulož ako PDF
Napísal 11. novembra 2021 13:23. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.