reklama

Prístup operátora linky 158 a zásah policajtov prispeli k záchrane života mladého Trnavčana

V naliehavej životnej situácii prispel operátor linky 158 na Operačnom stredisku v Trnave k záchrane života 18-ročného mladíka.

“Počas nočnej služby prijal hovor na bezplatné číslo 158 a v telefóne sa ozval mladý, mužský hlas. Popri základných otázkach, ktoré operátor štandardne položí každému volajúcemu na linku 158 vytušil, že v tomto prípade ide o volanie o pomoc v naliehavej životnej situácii. Policajt sa počas rozhovoru zameral na mladíkove súkromie, a poskytol mu tak priestor sa vyrozprávať. Medzitým, práporčík posunul informáciu kolegom, ktorí do budovy v Trnave vyslali policajnú hliadku. Až do jej príchodu mal mladého muža stále na linke a hovor ukončil, až keď mal istotu, že kolegovia osobu našli,” priblížila situáciu hovorkyňa KR PZ v Trnave Zlatica Antalová.

Operátor, ktorý je na tejto pozícií len niekoľko mesiacov, situáciu podľa polície vyhodnotil správne.

Pri komunikácii využil dlhoročnú prax, ktorú získal pôsobením na obvodnom oddelení.

“Výbornú prácu si odviedol celý tím operačného strediska, ktorý koordinoval činnosť hliadky na mieste a policajtom, ktorí ho nakoniec odovzdali do rúk záchranárov,” doplnila Antalová.

Ilustračné foto: KR PZ Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 11. mája 2021 12:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.