reklama

Festival izraelského filmu Kolnoa prinesie do Trnavy dve zaujímavé snímky

Náhľad do kinematografie prichádzajúcej z Izraela ponúkne v nedeľu 21. novembra 2021 festival Kolnoa. Ten sa po prvýkrát uskutoční aj v v Trnave a to v Malom Berlíne. Premiérový ročník ponúkne filmy Múzeum a Túžba, vstupné je zadarmo.

Festival izraelských filmov Kolnoa prinesie zaujímavé snímky, ktoré ste u nás doteraz nemali možnosť vidieť. S kinematografiou z krajiny plnej protikladov a pestrosti sa v našich kinách takmer nestretávame.

Festival Kolnoa dáva príležitosť nahliadnuť na staršie aj novšie filmy z Izraela. V nedeľu si môžete pozrieť dokument aj drámu v hlavnej sále kultúrneho centra Malý Berlín.


Múzeum

Múzeum: nedeľa, 21. novembra o 18:00

Film Múzeum sa snaží objavovať izraelskú dušu prostredníctvom výstavných siení, depozitárov a návštevníkov izraelského národného múzea, najvýznamnejšej kultúrnej inštitúcie Izraela.

Približne 18 mesiacov režisér Ran Tal zhromažďoval zábery dennej rutiny múzea, ktoré poskladal do filmovej koláže.

Výsledkom je poučná a zároveň zábavná dokumentárna skladačka, ktorá sa pokúša definovať jedinečnú podstatu múzea v rámci výnimočného geografického, historického a politického kontextu, v ktorom pôsobí.

Túžba: nedeľa, 21. novembra o 19:30

Ariel je zabezpečený bezdetný muž. Jedného dňa mu zavolá jeho bývalá priateľka z vysokej školy, ktorá mu potrebuje povedať pár prekvapujúcich vecí ohľadom ich rozchodu… Film o strácaní (a nachádzaní) našich najbližších je sondou do partnerských vzťahov a skrytých aspektov rodičovstva.

Získal cenu za najlepší scenár Izraelskej filmovej akadémie Ofir.


Túžba

Podujatie prebehne v covid režime ZAOČKOVANÍ, a teda vstup bude za dodržania všetkých epidemiologických opatrení povolený návštevníkom, ktorí sú plne očkovaní.

Viac informácií nájdete na webe www.malyberlin.sk.

Podujatie podporilo Veľvyslanectvo Izraela na Slovensku.

Ulož ako PDF
Napísal 19. novembra 2021 7:30. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.