reklama

V Zavare začínajú s výstavbou Domu nádeje. Nové priestory určené na rozlúčky so zosnulými chcú dokončiť do leta 2022

Obec Zavar podpísala zmluvu na výstavbu Domu nádeje. Modernú a architektonicky atypickú budovu určenú na dôstojnú rozlúčku so zosnulými chcú mať vybudovanú do leta 2022.

V druhej polovici novembra 2021 začínajú prípravné práce výstavby nového objektu, ktorý bude slúžiť na rozlúčku so zosnulými na cintoríne v obci Zavar. Dom nádeje plánovali Zavarčania vybudovať už pred niekoľkými rokmi, zámer sa však posunul na neskôr pre nedostatok finančných prostriedkov.

Zhotoviteľom stavby bude trnavská firma Krajča – Behúl, ktorá uspela vo verejnej súťaži. Celková hodnota diela je zazmluvnená na sumu 549-tisíc eur s DPH.Vizualizácie Domu nádeje

Zdroj: Obec Zavar

Projektantom stavby je Ján Kyseľ, autormi urbanisticko – architektonickej štúdie sú Peter Čambál a Timea Nyeste.

“Stavebné práce začínajú v týchto dňoch, zhotoviteľ už pripravuje stavenisko. Predpokladáme, že výstavba Domu nádeje bude dokončená a objekt odovzdaný v letných mesiacoch roku 2022,” informoval trnava-live.sk starosta obec Zavar Lukáš Sochor.

Dom nádeje nahradí súčasný Dom smútku, ktorý bude po dokončení novej stavby asanovaný. “Priestor bude po odstránení stavby upravený, tento zámer je súčasťou ďalšej plánovanej rekonštrukcie cintorína,” poznamenal Sochor.

Nový objekt je navrhnutý ako jednopodlažná stavba vysoká takmer desať metrov so zastavanou plochou 235 metrov štvorcových.

“Dom Nádeje svojou dispozíciou a priestorovým usporiadaním má v prvom rade vyjadriť duchovný rozmer sakrálnej budovy tohto typu a v neposlednom rade sa podriadiť funkčnej náplni — zabezpečiť primerané uskutočnenie kultových požiadaviek a náboženských predpisov, viazaných na pohrebné obrady a zároveň poskytnúť efektívne priestorové zázemie pre ich realizáciu,” uvádza sa v projektovej dokumentácii.

V interiéri budovy sa okrem hlavnej obradnej miestnosti bude nachádzať aj zázemie v podobe šatne, miestnosti pre chladiace boxy, skladu, umyvárne, verejných toaliet a kotolne.

Ulož ako PDF
Napísal 22. novembra 2021 11:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.