reklama

Trnava ponúka SZC vlastné pozemky pre výstavbu veľkého komplexu Národného cyklistického centra

Mesto Trnava pripravuje podpis Memoranda o spolupráci pri realizovaní Národného cyklistického centra. Slovenský zväz cyklistilky (SZC) pracuje na projekte multicyklistického areálu už niekoľko rokov.

V roku 2019 schválila vláda dotáciu 29 miliónov eur na vybudovanie Národného cyklistického centra (NCC) v Orechovej Potôni, v tesnom dotyku automobilového okruhu. Vo februári 2021 však súčasná vláda projekt stopla. Za problematické považuje okrem iného umiestnenie na súkromných pozemkoch a s tým spojené veľké výdavky.

Do hry momentálne vstupuje Trnava. Na stole leží pripravený návrh Memoranda o spolupráci pri realizovaní Národného cyklistického centra medzi trnavskou samosprávou a SZC. Mesto ponúka zväzu vlastné pozemky, na ktorých by projekt za desiatky miliónov eur mohol vzniknúť.

„Sme otvorení spolupráci na projektoch, ktoré prinesú benefity nášmu mestu aj samotným Trnavčanom. Veľmi uvítame, ak by padlo rozhodnutie postaviť takýto komplex v Trnave. SZC chceme vyjsť maximálne v ústrety, na vybudovanie centra im ponúkneme viac ako 20 hektárov mestských pozemkov,“ povedal pre trnava-live.sk primátor Peter Bročka.

Ako dodal, konkrétna vybraná lokalita sa nachádza niekoľko kilometrov od Trnavy, medzi Malženickou cestou a Špačincami.


Vizuálna predstava SZC o Národnom cyklistickom centre, zasadená na pozemky pri automobilovom okruhu v Orechovej Potôni

ZDROJ: Slovenský zväz cyklistiky

Národné cyklistické centrum má zastrešiť až sedem odvetví cyklistiky – BMX, horskú cyklistiku (cross country), cestnú cyklistiku, cyklotrial, dráhovú cyklistiku, cyklokros aj sálovú cyklistiku.

NCC má slúžiť na plnohodnotnú tréningovú činnosť a zároveň má byť priestorom pre organizovanie podujatí s domácim aj najvyšším medzinárodným rozmerom. Komplex má vytvoriť priestor pre rozvoj cyklistických športov, podporu mladých talentov, slúžiť má aj ako priestor pre trávenie voľného času pre verejnosť.

Súčasťou veľkého komplexu NCC má byť okrem iného krytý velodrom pre dráhovú cyklistiku s 250-metrovým oválom ako dominanta centra, tréningové a pretekárske trate určené na tréning jednotlivých disciplín, ale aj ubytovacie kapacity, rehabilitačné, servisné či vzdelávacie centrum.

Návrh Memoradna o spolupráci pri realizovaní Národného cyklistického centra majú schvaľovať poslanci mestského zastupiteľstva na decembrovom zasadnutí.

„Pri uzatvorení memoranda nenastupuje priamy finančný dopad na rozpočet mesta alebo dopad na majetok mesta. V prípade vyžiadanej alebo očakávanej finančnej spoluúčasti mesta alebo majetkovej účasti na zámere sledovanom memorandom, bude každá takáto účasť mesta predmetom schvaľovania mestským zastupiteľstvom,“ pripomína trnavská samospráva.


Vyznačené územie severne od Trnavy, ktoré mesto ponúklo na výstavbu NCC

ZDROJ: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 2. decembra 2021 13:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.