reklama

Krajskí poslanci budú rozhodovať o vyhlásení viacerých dotačných výziev

Na svojom poslednom tohtoročnom zasadnutí budú poslanci Trnavského samosprávneho kraja schvaľovať aj výzvy na predloženie žiadostí o dotácie. Medzi organizácie a obce bude rozdelených až 600-tisíc eur, všeobecní lekári môžu požiadať o dotácie z 200-tisícového balíka.

„Som hrdý, že sme rozpočet na budúci rok dokázali navrhnúť tak, že sa koronakríza neprejavila na objeme dotácií. Široké spektrum oprávnených žiadateľov získa prostredníctvom rôznych schém na realizáciu svojich verejnoprospešných zámerov spolu takmer 2,9 milióna eur. Až 600-tisíc eur z nich pôjde na podporu všeobecne prospešných aktivít organizácií a obcí na území trnavskej župy. Špeciálne ma teší, že oproti výzvam v predchádzajúcom období bol okruh podporovaných zámerov rozšírený o oblasť ochrany a tvorby životného prostredia,“ avizoval trnavský župan Jozef Viskupič.

V rámci dvoch výziev je 450-tisíc eur vyčlenených pre organizácie a 150-tisíc eur pre obce. Dotácie sú určené na podporu rozvoja všeobecne prospešných aktivít v oblasti kultúry, športu, sociálnej starostlivosti, zdravotníctva a životného prostredia.


Rokovanie krajského zastupiteľstva

Ilustračné foto: TTSK

Minimálna výška dotácie je 500 eur, pričom spolufinancovanie zo strany žiadateľov je stanovené na 10 % z výšky schválenej dotácie. Žiadať sa bude elektronicky od 1. januára 2022 do 4. februára 2022 a poslanci budú pridelení jednotlivých dotácií na svojom májovom zasadnutí.

Ako doplnil župan Viskupič, „navyše máme pripravených aj 200-tisíc eur na podporu súčasných a najmä budúcich všeobecných lekárov pre deti i dospelých. Tí môžu získať napríklad mesačný príspevok 700 eur na prípravu na atestáciu alebo príspevok do 20-tisíc eur na vybavenie novej ambulancie. Takto sa snažíme zabezpečiť dostatok lekárov prvého kontaktu, ktorí sú nielen v období pandémie základom dobre zdravotnej starostlivosti v našom kraji“.

Žiadosti bude možné podávať elektronicky od 17. januára 2022. Každá z nich bude posudzovaná individuálne na základe reálnej potreby v území, a to priebežne, počas celého roka.

Úspešní žiadatelia môžu získať aj príspevok vo výške do 150 eur mesačne, ktorí je určený na úhradu nákladov spojených s bývaním.

O tento príspevok môžu požiadať aj učitelia a majstri odbornej výchovy na župných stredných školách, ktorí sú do päť rokov po ukončení štúdia na vysokej škole.

V poradí 27. riadne zasadnutie Zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja v prebiehajúcom volebnom období sa bude konať v stredu 8. decembra 2021 o 13. hodine.

Ulož ako PDF
Napísal 5. decembra 2021 14:08. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.