reklama

Krajskí poslanci upravili rozpočet, viac peňazí pôjde na projekty

Všetkých 40 poslancov sa stretlo na 3. riadnom zasadnutí Zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja. Zásadnou zmenou bola úprava rozpočtu.

„Register investícií bol upravený do podoby, ktorú sme schválili na poslednom zastupiteľstve. Pracovať budeme síce s nižšou sumou, ale bude využitá zmysluplne a účelne. Opravovať sa budú nielen cesty, ale aj školy či domovy sociálnych služieb,“ povedal župan Jozef Viskupič.

Ďalšou položkou v rozpočte, ktorá bola upravená poteší isto všetkých tých, ktorí sa uchádzali o dotácie na svoje projekty.

Kým v minulom roku bolo na tieto projekty vyčlenených 300 tisíc eur, teraz to bude suma 600 tisíc eur.

Žiadatelia sa o podporu sa môžu uchádzať v troch oblastiach – kultúrnej, športovej a pri podpore zdravia.

Foto: Ivan Krajčovič

„Zmena je urobená v rámci grantovej schémy. Táto kapitola sa zvýši dvojnásobne a zmenšili sme počet grantových schém na tri, pričom každá má kapacitu 200 tisíc eur. Končíme s nezmyslenými dvoj a trojstoeurovými podporami, najmenšia položka bude 500 eur. Znížili sme aj spoluúčasť, máme 25-percentnú pri samosprávach a päť percent pri fyzických osobách. Strop nemáme, našou ambíciou je okrem menších projektov podporiť aj väčšie nápady,“ objasnil Viskupič.

Poslanci sa oboznámili aj so správou Hlavnej kontrolórky Kvetoslavy Tibenskej.

Vypočuli si aj správu riaditeľa Krajského riaditeľstva policajného zboru v Trnave Patrika Kupca o bezpečnostnej situácii v Trnavskom kraji za rok 2017 ako aj vyhodnotenie riaditeľa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru Vojtecha Valkoviča.

Ulož ako PDF
Napísal 21. februára 2018 6:55. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.