reklama

Talentovaný mladý bojovník: Trnavčan Simon Malec sa stal vicemajstrom Slovenska v motokrose

O tom, že výborným a nádejným motokrosovým talentom sa môže stať aj Trnavčan, svedčia úspechy iba 7-ročného Simona Maleca. Talentovaný pretekár pôsobí v tíme M-cross Academy Šenkvice. V sezóne 2021 sa stal vicemajstrom Slovenska v kubatúre 50ccm a druhú priečku vybojoval aj v Slovenskom pohári.

Keďže Trnava a náš región rozhodne nepatrí medzi kraje motokrosu zasľúbené, Simon Malec začal svoju kariéru v blízkych Šenkviciach pri Pezinku. Tamojšiu M-cross Academy Šenkvice reprezentuje pod vedením trénera Vladimíra Nováka a s podporou svojich rodičov a sestry dva roky.

Tohtoročnú sezónu môže celý tím považovať za naozaj vydarenú – veď získať titul vicemajstra Slovenska, ako aj striebornú pozíciu v Slovenskom pohári – to sú vynikajúce výsledky, ktoré bezpochyby stoja za zmienku.


Simon Malec, jazdec s číslom 252

FOTO: archív M.M.

Ako hovorí Simonova mama Martina, mladučký pretekár začal zakrátko po štarte svojej kariéry výkonnostne napredovať. Jeho najbližšie okolie zdôrazňuje Simonove veľké bojovné srdce, húževnatosť, vzorný prístup k tréningom a zanietenie pre tento náročný a tvrdý šport.

„Simon je veľmi ctižiadostivý a zodpovedný. Trénerom stanovené úlohy plní na sto percent. Sme na neho veľmi hrdí a veríme, že úspechy bude dosahovať aj v ďalších sezónach,“ skonštatovala Martina Malec.

Na Slovensku absolvoval Simon Malec v uplynulej sezóne 2021 päť pretekov, v nich sa až štyrikrát umiestnil na pódiu. Trikrát skončil na druhom mieste, raz bol bronzový a len jedenkrát, na úvod sezóny, skončil tesne pod stupňami pre víťazov na štvrtej priečke.

Okrem majstrovských pretekov na Slovensku sa mladý Trnavčan s číslo 252 pravidelne zúčastňoval aj seriálu majstrovstiev Českej republiky. V silnej konkurencii približne dvoch desiatok jazdcov vo svojej triede sa pravidelne dokázal prebojovať do TOP 10.

Ako pripomína Martina Malec, tieto výsledky dosiahol Simon vďaka výborným podmienkam, ktoré mladému talentovanému pretekárovi vytvorili v M-cross Academy Šenkvice.

Zároveň však zdôrazňuje, že financovanie tohto športu je veľmi náročné.

„Veľmi by nás potešilo, ak by sa našli sponzori, ktorí by prispeli nádejnému bojovníkovi z Trnavy a pomohli mu tak k ďalším úspechom v sľubne sa rozvíjajúcej motokrosovej kariére,“ vyzýva prípadných partnerov k spolupráci s tímom pani Martina.

Kontakt pre sponzorov je možný cez túto e-mailovú adresu.

Sledovať úspechy Simona Maleca môžete na jeho instagrame simon_malec_252.

Galéria:

FOTO: archív M.M.

Ulož ako PDF
Napísal 27. decembra 2021 0:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.