reklama

Osemročný motokrosový pretekár Simon Malec pokračuje v úspešnej kariére. Trnavčan sa stal opäť vicemajstrom Slovenska, v novej sezóne chce reprezentovať aj za hranicami

Talentovaný motokrosový pretekár z Trnavy Simon Malec pokračoval aj v uplynulej sezóne vo vynikajúcich výkonoch. Iba 8-ročný žiak ZŠ Bottova jazdí za M-cross Academy Šenkvice a v sezóne 2022 obhájil titul vicemajstra Slovenska v kubatúre 50ccm, rovnako striebornú priečku si vyjazdil aj v Slovenskom pohári.

Ako mladý športovec pochádzajúci z mesta, kde sú podmienky pre motokros prakticky nulové, reprezentuje Simon tím z neďalekých Šenkvíc.

Aj v minulej sezóne stál za jeho úspechmi najmä tréner Vladmír Novák, ako aj jeho rodina, kamaráti, partneri a podporovatelia.

V sezóne 2022 vyhral Simon Malec troje preteky, štyri razy sa umiestnil na druhom mieste, raz bol tretí a len jedenkrát skončil mimo pódia na štvrtej priečke po ťažkom páde.

“Sezónu hodnotíme ako veľmi úspešnú,” hovorí Simonova mama Martina Malecová a pripomína: “Výkony sú výsledkom tvrdej driny počas celej sezóny, ako aj disciplíny. Simon venuje motokrosu prakticky všetku energiu a voľný čas, trénuje tri až štyrikrát týždenne.”

Šikovného motokrosového pretekára zdobia aj ďalšie pre šport nanajvýš dôležité vlastnosti: okrem nesporného talentu je húževnatý, má srdce bojovníka a zanietenie pre tréning.

Blížiaca sa sezóna 2023 bude pre Simona znamenať zmenu v podobe silnejšieho stroja Yamama YZ65. Preteky absolvuje v kubatúre do 65ccm.

V plánoch na tento rok je okrem pretekov v rámci Majstrovstiev Slovenska a Slovenského pohára aj účasť na Majstrovstvách Európy či českom šampionáte.

Cieľom bude nielen získať ďalšie víťazstvá a umiestnenia na pódiu, ale aj zlepšovať sa, získavať nové skúsenosti a dobre reprezentovať svoj klub, mesto či Slovensko doma aj za hranicami.

Sledovať úspechy Simona Maleca môžete na jeho instagrame simon_malec_252.

GALÉRIA:

Ulož ako PDF
Napísal 26. januára 2023 14:30. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.