reklama

Auto vyletelo mimo cestu a skončilo pred dverami rodinného domu. Náraz poškodil aj plynovú prípojku

Osobné auto sa po náraze prevrátilo a skončilo pred dverami rodinného domu. Pri nehode bolo poškodené potrubie a došlo k úniku zemného plynu.

V stredu 12. januára 2022 pred 9. hodinou ráno došlo v obci Kátlovce k dopravnej nehode. Osobné vozidlo sa po náraze do oplotenia jedného z rodinných domov prevrátilo na strechu.

„Na mieste zasahovala päťčlenná hasičská jednotka z Trnavy. Po vykonanom prieskume na mieste udalosti bolo zistené, že vozidlo sa nachádzalo čiastočne zakliesnené v strome v predzáhradke. V dôsledku silného nárazu bolo porušené potrubie pri regulátore plynomeru, ktorý sa nachádzal vo vstupnej časti rodinného domu. Prišlo tak k úniku zemného plynu do ovzdušia,“ priblížila hovorkyňa KR HaZZ v Trnave Lena Košťálová.

FOTO: HaZZ Trnava

Veliteľ zásahu nariadil okamžité uzavretie cestnej komunikácie pred rodinným domom v úseku 50 metrov. Vydaný bol aj pokyn zákazu pohybu civilných osôb v tejto zóne.

„Pomocou drevených klinov sa hasičom podarilo obmedziť úniku plynu na minimum. Z automobilu vytekala prevádzková kvapalina, ktorá bola zasypaná sorpčným materiálom. Po oprave poškodeného potrubia poruchovou službou bola vozovka sprejazdnená striedavo v jednom jazdnom pruhu. Zranený vodič vozidla sa už po príchode hasičov nachádzal v starostlivosti záchrannej zdravotnej služby,“ doplnila.

Trnavská polícia k nehode uviedla: „51 – ročný vodič sa mal presúvať k lekárovi, keď pri prejazde ľavotočivej zákruty pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam a stavu vozovky. Vyšiel mimo cestu a narazil do brehu, čo ho vymrštilo do vzduchu. Autom zachytil plynovú prípojku a poškodil aj rodinný dom s oplotením. Pri nehode muž utrpel zranenia, ktoré si vyžiadali ošetrenie v trnavskej nemocnici. Policajti dychovou skúškou alkohol u vodiča nepotvrdili. Pri nehode vznikla celková škoda vo výške viac ako 7000 eur,“ povedala hovorkyňa KR PZ v Trnae Zlatica Antalová.

Polícia v súvislosti s poškodením plynovej prípojky začala trestné stíhanie pre prečin poškodzovania a ohrozovania prevádzky všeobecne prospešného zariadenia.FOTO: KR PZ Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 13. januára 2022 11:58. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.