reklama

Rozhovory z knižnice budú na tému histórie dopravy v Trnave

Vedeli ste, že v Trnave fungovala autobusová doprava už od 20. rokov 20. storočia prostredníctvom súkromných spoločností a jedným z prvých prevádzkovateľov bol Gustáv Hrebíček a Eliáš Mikulka? Aj to, aj mnohé ďalšie zaujímavosti sa o doprave v Trnave môžete dozvedieť, ak navštívite v stredu 23. februára 2022 o 17:00 hod. Knižnicu Juraja Fándlyho.

V rámci cyklu Rozhovory z knižnice ponúka svojim návštevníkom stretnutie s odborníkmi na dopravu Michalom Jajcajom, pracovníkom Múzea dopravy v Bratislave a Petrom Martinkom z Klubu priateľov mestskej hromadnej a regionálnej dopravy, ktorí budú hovoriť o dejinách miestnej a mestskej dopravy v Trnave.

Rodený Trnavčan Michal Jajcaj ako kurátor zbierky Cestná doprava bude hovoriť najmä o histórii autobusovej dopravy, o tom, ako sa vyvíjal predaj cestovných lístkov, aký bol vozový park.

Peter Martinko priblíži návštevníkom nerealizované plány na zavedenie trolejbusovej dopravy v Trnave.

Hostia moderátora, redaktora RTVS Martina Jurča, si pripravili aj sériu dobových fotografií vozového parku, skeny cestovných lístkov a ďalšie zaujímavosti.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Ľubica Malá
Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave

Ulož ako PDF
Napísal 19. februára 2022 10:57. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.